Robiť ťažké veci Zobraziť plnú veľkosť

Podrobnosti:

Robiť ťažké veci

„Táto kniha má v sebe obrovskú dynamiku zmeniť životy nielen tínedžerov, ale aj všetkých, ktorí sa ju odhodlajú otvoriť a čítať. Je naozaj čas na zmenu.“

— JÁN BUC, kňaz pracujúci s mládežou a riaditeľ TV LUX

 

 

Väčšina ľudí nepredpokladá, že pochopíte, čo vám v tejto knihe povieme.

A ak aj pochopíte, nepredpokladajú, že vás to bude zaujímať.

A ak vás to aj bude zaujímať, nepredpokladajú, že s tým niečo urobíte.

A ak aj niečo urobíte, nepredpokladajú, že to vydrží.

MY ÁNO.


"Živelná kniha. Lezie pod kožu a provokuje zmenu – vo veľkých i malých veciach. Čítaj a uvidíš, že v podstate je jednoduchšie ťažké veci robiť ako nerobiť.
Potom to už len natri svetu a ukáž, čo je v tebe. Buď rebelom, ktorého ženie nový druh rebélie. The Rebelution."

— Františka Čačková, OSF


Náš Boh verí tínedžerom, ktorí veria jemu, a počíta s nimi rovnako ako aj s „odrastenými“ kresťanmi. Nech je Slovensko plné takýchto mladých, nech napĺňajú jeho sny už v „teen“ rokoch a neodkladajú nič na neskôr. Je to skvelá kniha aj pre všetkých ostatných, ktorí chcú týmto mladým rozumieť.

— Marián Lipovský, MPK Slovensko


Na Slovensku už dlho žije spiaci obor – desaťtisíce mladých ľudí, ktorí nikdy skutočne nespoznali svoje miesto tu na zemi. Táto kniha má potenciál obra konečne zobudiť.

— Peter Broz, líder spoločenstva Eliáš


„Moh bych udělat tolik věcí, moh bych, ale nechce se mi. Můžu, umím, ale dneska nechci, jsem pohodlnej, tohle pro mne není.“ Toto je text jednej českej hip-hopovej formácie a myslím si, že naozaj reálne odzrkadľuje stav a postoje mnohých dnešných tínedžerov. Tento svet prináša pohodlnú dobu plnú lenivosti a ja mám pocit, akoby tínedžeri zabudli snívať. Uvedomujem si, že Boh nie je ten, kto by prestal fungovať, ale my sme tí, ktorým tento svet ukradol sny.
Myslím, že táto kniha motivuje tínedžerov, aby znovu objavili v sebe potenciál a začali snívať. No nielen to, ale aby aj začali žiť Božie sny – a to chce ochotu „robiť ťažké veci“.

— Julo Slovák, líder spoločenstva SP a kapely eSPé


Pri čítaní tejto knihy sa mi rozbúšilo srdce, úplne vytrháva z priemernej všednosti a núti ma snívať veľké veci. Na skutočných príkladoch ukazuje, že v každom mladom človeku sa ukrýva neskutočný potenciál, ktorý má moc premeniť generáciu. Kniha ma uistila, že veľké zmeny sú už na dosah ruky.

— Martin Lojek, jeden z tvorcov portálu MojaKomunita.sk


Kniha má A5 formát, 192 strán, lepenú mäkkú väzbu, parciálne lakovanú obálku s hĺbkotlačou.

http://rebelution.sk/Úplne vypredané

Bežná cena 6,90 €

Cena Kumran.sk 6,07

Zľava - 12% (0,83 €)

» Pridať do wishlistu

 Zvolil si klince

Len registrovaní zákazníci môžu pridávať recenzie.

Richard Rehák dňa 12.02.2015
5
Je to kniha ktorá dáva veľkú inšpiráciu pre rohodnutie sa robiť velké veci a nadobudnúť v živote iné rozmery v tom čo chceme robiť. Kniha ma velmi nadchla a spracovanie, kde sú spojené teorie so skutočnými príbehmi ludí je naozas skvelé. Som veľmi slabý čitatel no túto knižku som čital niekolko krát a to už niečo značí. Rozhodne ju odporúčam ešte k tomu za takúto skvelú cenu
Ladislav Suchý Ing. dňa 01.02.2015
5
Inšpirujúca. Motivujúca. A hlavne vás bude nútiť premýšľať a postupom času aj konať.
Ako to má napísané na obale, je to vzbura tínedžerov voči malým očakávaniam, a tých myslím si, je ako v Amerike - bratia Harrisovci uvádzajú nejeden príklad - ako aj na celom svete nemálo.
Ľudia, nielen tí mladí, sú ovplyvňovaní očakávaniami. Očakávaniami od rodičov, od šéfa v práci, či učiteľov v škole, od spolužiakov, od kamošov a priateľov. A teraz ktoré očakávania sú tie správne? Ktoré nás posunú dopredu a ktoré len udupávajú náš potenciál a nútia nás klesať hlbšie a vzďaľovať sa od Ježiša? Ak si aj vy kladiete na tému očakávania tieto otázky, mali by ste siahnuť po tejto knihe.
Ale, podľa mňa, táto kniha by mala byť prečítaná každým, kto chce pochopiť o čom dospelosť je. O zodpovednosti, nie o konaní na vlastnú päsť. Nie o popularite, ale o očakávaniach. O tom AKÉ vysoké očakávania dokážete naplniť a hlavne AKÉ vysoké očakávania dokážete dať sami sebe. Jednoducho, ako vysoko si dokážete nastaviť latku?

Pozn. Recenziu napísala moja 15-ročná dcéra Alexandra.
Barbora Ambrózová dňa 23.07.2013
5
Pri čítaní tejto knihy som nadobudla povzbudenie ktoré mi tak trochu chýbalo. Je úžasné aké veci dokáže človek s Božou pomocou. A ten skvelý pocit keď robíš ťažké veci každý deň a vieš, že v tom nie si sám ale spolu s tebou aj mnoho a mnoho mladých či starších na celom svete.
Veronika Ťažká dňa 17.05.2013
5
Aj keď je táto kniha písaná až príliš Americky a megalomansky, je vhodná pre každého, kto je unavený zo svojho života. Odporúčam ju nie len teenagerom ale ľuďom v ktorejkoľvek vekovej kategórii.
Richard Rehák dňa 17.04.2013
5
Rozhodne odporúčam.
Autori perfektne opísali to, čo skoro všetci teenageri zažívajú, čo robia a ako žijú. Ale nahlavnejšie je, že majú plán, vdaka ktorému môžme zmeniť svije zmýšlanie, konať tak aby sme nielen ihneď, ale aj neskôr boli šťastní a robili veci, ktoré sú dobré v Bohu.
Píšu úžasné svedectvá od bývalých teenagerov no dnešných rebelucionárov, poukazujú na nás a pomáhajú nám aby sme sa aj my mohli stať rebelucionármi.
Niesom moc veľký čitateľ, no táto kniha ma naozaj zaujala a rozhodne ju odporúčam každému nielen teenagerovi, ale úplne každému.
Strana: 12345