Zoznam titulov autora Sima Martausová

Simona „Sima“ Martausová vydala v posledných rokoch niekoľko veľmi úspešných CD albumov a na slovenskej hudobnej scéne si získala množstvo poslucháčov. Známa je nielen ako pesničkárka, ale aj divadelná herečka, členka Radošinského naivného divadla. Pochádza z Považskej Bystrice, avšak divadelné umenie vyštudovala na Akadémii v Banskej Bystrici. V roku 2009 sa stala víťazkou hudobnej súťaže Gospel talent. Sima Martausová v textoch svojich piesni s ľahkosťou, humorom a sebevlastnou pohodou vyjadruje svoje prežívanie, pričom sa nebojí hovoriť aj o svojom duchovnom živote a vzťahu s Bohom.


Jej posledné CD - Len tak sa stíšim som si kúpila bez dlhého rozmýšľania. Tešila som sa na ňom absolútne na všetko. Klavír, gitary, silné texty aj spev, ktorým akoby Sima oživovala svoje zážitky a prežívania. V každej z jej piesni nachádzam zmysel a nemusím sa tváriť nechápavo. Nádherné slovné spojenia a ich hĺbku veľakrát nachádzam ukrytú medzi riadkami. (Danka)


Za CD Dobrý deň to som ja získala v roku 2013 dvojplatinu a v roku 2014 cenu Zväzu autorov a interpretov populárnej hudby v kategóriách „objav roka“  a „album roka“. V roku 2018 získala ocenenie speváčka roka.


Vedeli ste že sa „nám“ podarilo dostať aj do jej videoklipu? ;)


 

  • List
  • Grid