Recenzia_Ann Voskampová: Najväčší Dar


Zverejnené: 12.11.2018 13:17:19  |   Kategórie: Recenzie na cestaplus.sk

O niekoľko dní sa začne Advent. Niektorí z nás skončia pri štyroch sviečkach a pri nákupnej predvianočnej horúčke, úradujúcej v obchodných centrách. Potom vyzdobia stromček, zjedia štedrú večeru. Zaspievajú koledy. A ako každý rok sa zúčastnia polnočnej. Myslíte, že to stačí na to, aby sme prežili skutočné Vianoce?


Blogov a rozhovorov o tom, ako sa pripraviť na Vianoce, je napísaných pomerne dosť. Niektorí preferujú darčeky, iní poriadok okolo nás, ďalší väčší počet ľudí – rodinu, ktorá sa aspoň na konci decembra stretáva a snaží sa k sebe správať milo. Lenže ani to nie je to naozaj podstatné. Všetko sa začalo dávno predtým, ako anjeli oznámili ľuďom, že sa nám narodil Spasiteľ sveta.

Práve túto zvesť citlivým spôsobom zachytila a nechala prejsť cez svoje srdce autorka knihy Najväčší Dar. Vo svojich dvadsiatich piatich zamysleniach nás pozýva, aby sme nanovo rozbalili ľúbostný príbeh Vianoc. Dobre ste to prečítali – ľúbostný. Túži, aby sme poznali moc bezbranného Boha a presvedčili sa o jeho láske. Nepodarí sa nám to síce za jeden večer, ale chvíľa, ktorú venujeme čítaniu či premýšľaniu každý deň počas Adventu, upokojí a posilní naše ustráchané srdce.

Keď som si z nej prečítala niekoľko denných zamyslení, prosila som Boha, aby mi vzal pomyselné topánky. Aby som vytrvala a neušla niekam nakupovať darčeky pre iných. Vedela som, že držím v ruke Dar pre seba – pre moju dušu, a napriek akejsi obave, ktorá mi našepkávala, že ja predsa viem, čo sú to Vianoce, som túžila vytrvať a nanovo sa pripraviť na stretnutie s Bohom v Betleheme.

Ann Voskampová, mimochodom autorka New York Times bestsellerov, sa tentoraz rozhodla zvláštnym spôsobom osloviť svojich čitateľov. Prichádza s „adventným denníkom“. Na každý deň ponúka porciu Božieho slova, ochuteného zaujímavými myšlienkami. Tie nám majú pomôcť znova objaviť samých seba a urobiť niečo dobré. Aby si čitatelia mohli usporiadať myšlienky, každý deň nájdu v knihe priestor pre otázky a zapísanie odpovedí. Aké budú, záleží len na nás.

Keď som dočítala všetky kapitoly, v duši sa mi rozhostil pokoj. Boh neprichádza ako sudca, ale ako Dar. Oplatí sa znova a znova si to pripomínať. Preto, ak máte odvahu vyhnať zo svojich domov komerčné Vianoce, ak ste pripravení prijať okrem darčekov zabalených v ligotajúcom sa papieri živého Krista a ak sa nebojíte objatia, ktoré nám priniesol malý Ježiš v Betleheme, neváhajte kúpiť túto knihu pre seba i pre iných. Nájdete v nej povzbudenie pre svoju dušu a presvedčíte sa sami.

Vianoce nie sú o darčekoch z obchodov darované iným. Vianoce sú Darom z neba – pre každého z nás. Vianoce aj vďaka Ann Voskampovej môžu byť iné a pravdivejšie.

Viac na: https://www.slovoplus.sk/recenzia_ann-voskampova-najvacsi-dar/

Odkazy na produkty

Zdieľajte tento článok