#recenzia_Bert Ghezzi: Moc každodennej svätej omše

Zverejnené: 09.01.2018 08:47:52
Kategórie: Recenzie na cestaplus.sk

Aj vy si myslíte, že „výsada“ byť každý deň na svätej omši patrí kňazom a rehoľným sestrám? Nuž, nie je to tak. Nájdu sa medzi nami aj takí, ktorí to praktizujú tiež.

Medzi nich patrí aj Bert Ghezzi, ktorý už osem rokov každé ráno o siedmej prichádza na svätú omšu. A ako vraví, stojí to za to. Získal veľa a nestratil vôbec nič. Pán je s ním.

O svoje skúsenosti sa delí s nami v útlej knihe Moc každodennej svätej omše.

Ponúka nám svedectvá svojich priateľov, ale aj citáty svätých mužov a žien. Neobchádza slová pápežov či známych duchovných autorov.

Ak knihu vezmete do rúk a začnete ju čítať, budete nielen múdrejší, ale hlavne povzbudení. Otvorí sa vo vašom vnútri akýsi priestor a túžba navštevovať Pána stále viac a viac.

Už nebudete hovoriť iba o tom, že idete na omšu, ale objavíte v nej poklad, po ktorý sa naozaj oplatí ísť. Uvedomíte si, napríklad ako ja, že sväté prijímanie nie je iba akýmsi kúskom oblátky, ale živým Kristom. Ak ho prijímam, vyberám sa na cestu v boji s hriechmi. Ako vraví autor: „Eucharistia je liek na všedné hriechy a očkovanie proti smrteľným hriechom.“ (s. 82)

A ešte niečo. Priznajte sa, že nezvládate svoj život tak, ako by ste chceli. Ani mne sa to nedarí, no aj v tejto situácii prichádza na pomoc Ježiš vo svojom Slove. V prosbách či pri obetovaní mu môžeme odovzdať všetko, čo nás trápi, čo nás bolí, i to, s čím si nevieme dať rady. Môžeme ho prosiť za ľudí, ktorí sú nám blízki, i za tých, čo sú ďaleko. Nikoho neodmietne. Naopak. Pri svätej omši nás požehná a naplní darmi Ducha Svätého. Celý deň budeme vedieť, že nie sme sami, že nás vedie on sám.

Na konci každej kapitoly nás čaká niekoľko otázok na zamyslenie. Pretože „odstáť“ si svätú omšu nie je to isté ako stretnúť sa na nej s Pánom.

Ak sa z nášho života stráca radosť, pokoj, ak sme nervózni a plní strachu, práve v tejto knihe nájdeme návod, ako vystúpiť z ulity svojho negativizmu a vykročiť na novú cestu.

Ježiš nás čaká. Každý deň... a túži, aby sme porozumeli svätej omši. Chceme to aj my?

Želám vám i sebe viac odvahy a menej lenivosti, aby sa kostol stal pre nás miestom, kde čerpáme od Krista silu v Eucharistii. A najlepšie by bolo každý deň.  

Viac na: http://www.cestaplus.sk/cestaplus/clanok/2018-01-03-recenzia-bert-ghezzi-moc-kazdodennej-svatej-omse
© Copyright www.cestaplus.sk


Zdieľajte tento článok