#recenzia_Karen Kingsbury: Anjelská misia


Zverejnené: 16.04.2018 14:51:26  |   Kategórie: Recenzie na cestaplus.sk

Kto z nás by nechcel byť dokonalý? A kto z nás sa z času na čas nezaodeje do šiat hanby len preto, že sklamal priateľov, rodičov či známych? Máme svoje predstavy o živote. Krásne a vysnívané. Ale čo robiť, keď sa nám rozplynú a všetko je inak?

Zúfalstvo je vždy po ruke. Ale nie je to to pravé „orechové.“ Boh nechce z nás mať zúfalcov a preto posiela na zem tajnú misiu anjelov. Tí svojou vynaliezavosťou posúvajú veci správnym smerom a robia všetko preto, aby človek našiel samého seba.

Dej knihy: Anjelská misia nás zavedie na bejzbalový štadión. Pomôže nám spoznať život Tylera Amsa, na ktorého rodičia sú hrdí len preto, že dosahuje skvelé výsledky ako nadhadzovač. Odíde z domu, aby sa prebojoval do prvej ligy. Lenže po istom čase prichádza úraz a stáva sa z neho na niekoľko mesiacov bezdomovec.

Čo nasleduje? Strhujúci príbeh odhaľujúci zranenia, ktoré si mnohí z nás nesieme z detstva. Hoci má kniha viac ako sto strán, prečítate ju na jeden hlt. Je o „tom“ čo sa skrýva medzi nebom a zemou.

Ako aj sama autorka priznáva, nápad na jej napísanie dostala práve v lietadle. Akoby jej Boh dával poznať, čo má písať. Anjelská misia má v sebe veľký potenciál pripomenúť nám, že nič nie je náhoda. Je tu niekto, kto je ochotný a ak chceme, urobí to aj veľmi rád, vytiahnuť nás z akéhokoľvek problému. Vďaka ľuďom a udalostiam, ktoré prichádzajú do nášho života nás presvedčí, že nemusíme byť „výkonní a dokonalí nadhadzovači,“ aby nás mal niekto rád. Stačí, ak budeme nedokonalí. ale „opravdiví.“ Takí akí sme a prijmeme do svojho života milosť.

Ozaj, mám otázku? Aj vy poznáte anjelov? Že ste ich nestretli? Možno áno, len ste ich ste ich nespoznali. Tvária sa ako ľudia. Prichádzajú na chvíľu a potom zasa miznú. No to, čo nám povedia, stojí za to. Je to jednouché, pravdivé a prinášajúce nádej - rovnako ako Tylerov príbeh. Boh nás má rád. Takých akí sme.

Viac na: https://www.slovoplus.sk/clanok/recenzia-karen-kingsbury-anjelska-misia


Odkazy na produkty

Zdieľajte tento článok