#recenzia_Karen Kingsbury: Most

Zverejnené: 12.01.2018 13:45:04
Kategórie: Recenzie na cestaplus.sk

Románová jednohubka o láske, spleti vzťahov a nenaplnených túžbach, ktoré je možné premeniť na naplnené.

Román Most sa bude dobre čítať všetkým priaznivcom typických romantických filmov. Ani v tejto knihe totiž nechýbajú pasáže so spevom a spojením sa všetkých ľudí pre dobro, momenty, pri ktorých sa neubránite slzám. Útla knižka ukrýva príbeh o kníhkupectve, o jeho majiteľoch Charliem a Donne, ale aj o vplyve na ľudí, ktorí tento obchod navštevovali.

Manželia Charlie a Donna mali ťažký osud a keďže zostali bez detí, rozhodli sa začať odznova – založili si kníhkupectvo Most. Nebol to iba obyčajný obchod, ale miesto, kde sa ľudia cítili skutočne dobre a radi sa sem vracali. Kvôli dobrote majiteľa Charlieho, ktorý neraz predával knihy za smiešne ceny alebo ich daroval, nebolo extra ziskové. A potom prišla potopa, ktorá všetko zničila. Ako sa im podarí Most opraviť a nakúpiť nové knihy, keď nemajú žiadne úspory?

Zároveň je kniha aj príbehom dvoch mladých ľudí, ktorí sa ako študenti stretávali v Moste. Hoci ich priateľstvo nikdy neprerástlo v lásku, vždy k tomu smerovalo. Pre Ryana a Molly mali však rodičia iné plány a oni vo svojej mladosti nemali dostatok dôvery v samých seba. So skončením štúdia sa ich cesty rozdelili. Nič viac o sebe nevedia, ale žijú v domnení, že obaja naplnili očakávania rodičov. Opak je pravdou. Príbehy mnohých ľudí by boli možno úplne iné, keby sme si nedomýšľali, nenechali veci nevyjasnené, slová nevyrieknuté.

Most je román o nenaplnených snoch a túžbach. O tom, aké je ťažké rozhodnúť sa aj v dnešných časoch vykročiť proti prúdu a robiť veci, ktoré sú blízke nášmu srdcu, našim talentom, napriek tomu, že nie sú ziskové. Tiež je o tom, ako dobrota aj obyčajných majiteľov kníhkupectva dokáže ovplyvniť osudy mnohých a ako sa dokáže vrátiť, keď sú v núdzi. Každá veta, ktorú človek vysloví s láskou a cieľom pomôcť, má zmysel. Zasadí semienko, ktoré vzklíči.

Ako sa zmení osud Ryana a Molly, keď sa po rokoch opäť stretnú a zistia, že obaja sú stále slobodní? Kto pomôže Charliemu a Donne v životnej kríze? Otvoria sa ešte niekedy dvere kníhkupectva?

Viac na: http://www.cestaplus.sk/cestaplus/clanok/2018-01-12-recenzia-kingsbury-most
© Copyright www.cestaplus.sk


Odkazy na produkty

Zdieľajte tento článok