#Recenzia_Louie Giglio: Goliáš musí padnúť

Zverejnené: 07.05.2018 09:59:22
Kategórie: Recenzie na cestaplus.sk

Poznáte obrov vo svojom živote? Alebo ste ich ešte nepomenovali? A chcete vedieť, ako nad nimi zvíťaziť? Potom je táto kniha rozhodne pre vás!

Dej knihy sa odohráva na pozadí príbehu o Dávidovi a Goliášovi. No nezostáva len historickou spomienkou na príbeh zo stránok Starého zákona, ale pretavuje ho do nášho dnešného života. Louie Giglio popisuje svoj vlastný zápas s rôznymi obrami.

Goliášov v našich životoch popisuje ako tých, ktorí nielenže môžu padnúť a raz padnú, ale už padli – Ježiš to totiž vydobyl už na kríži. A nech čelíme akokoľvek veľkému obrovi – nie je väčší než Ježiš.

Naši obri, ktorí spočiatku môžu vyzerať nenápadne a neškodne, ale ktorí postupne prevezmú kontrolu nad naším životom. V príbehu Dávid a Goliáš potrebujeme vnímať na pozícii Dávida Ježiša – nie sme to my, ktorí vyhrá(va)me naše vlastné zápasy, ale je to Ježiš, ktorý bojuje za nás a v nás. Preto je hlavnou myšlienkou knihy nie naša väčšia snaha a vyhrnutie rukávov, ale že Boh na nás vyleje svoju milosť a priazeň a vďaka tomu môžeme zažívať jeho nadprirodzenú moc.

Ak sa vnímame na pozícii Dávida, sme zameraní len na svoje vlastné ľudské sily. Ale to nie je o nás – naše boje za nás bojuje Ježiš. A všetko sa mení, keď prestaneme hľadieť na obra a sústredíme sa na Ježiša. Inak povedané, náš zápas je viac o Ježišovi ako o nás – a len vďaka nemu zvíťazíme. To však neznamená, že nemáme robiť nič a zostať pasívni. Vôbec nie. Práve naopak.

Autor rozoberá päť častých obrov – strach, odmietnutie, pohodlnosť, hnev a závislosť. Jednotlivé body sú predstavené prostredníctvom rôznych praktických príkladov, zväčša z autorovho života, a tiež plné praktických bodov, ako daných obrov vo svojom živote identifikovať a ako s nimi zápasiť.

Vskutku hodnotný titul, obohacujúci, plný praktických vecí pre každodenný život. Jediné, čo mu možno vytknúť, je, že by si zaslúžil poctivejšiu jazykovú úpravu.

Viac na: https://www.slovoplus.sk/clanok/recenzia-louie-giglio-golias-musi-padnut

Odkazy na produkty

Zdieľajte tento článok