recenzia_Matt Redman: 10 000 dôvodov

Zverejnené: 27.02.2017 06:44:01
Kategórie: Recenzie na cestaplus.sk

Chválite Boha? Nemyslím len na modlitbách chvál či v spoločenstve. V tichosti. Samote. Utrpení. Radosti. Neustále.

O tom, že sme pozvaní chváliť Boha vo všednosti a skrytosti, hovorí najnovšia kniha od Matta Redmana, dvojnásobného držiteľa hudobného ocenenia Grammy. 10 000 dôvodov s podtitulom Príbehy viery, nádeje a vďačnosti inšpirované rovnomennou piesňou skutočne inšpiruje. Redmanova pieseň 10,000 Reasons znie na koncertných pódiách, no i v ťažkom tichu nemocničných izieb. Rozdiel je len v hudobnom zložení. Srdcia chvália rovnako. Ba možno práve v tom trpkom tichu ešte viac.

„Pri čítaní príbehov odohrávajúcich sa v nemocniciach a na cintorínoch zistíte, že majú jedno spoločné: postavy týchto príbehov robia oveľa viac, než len spievajú akúsi pieseň. Stavajú svoje životy na pravde o Bohu a svoje slová dokazujú tým najjasnejším a najsilnejším spôsobom,“ píše Matt.

Piesne chvál nie sú iba o tom, že my niečo hovoríme Bohu. On sa nám prostredníctvom nich prihovára. V každej situácii sme pozvaní ku chvále. Chváliť Boha v radosti a za dobré veci nie je ťažké. No chváliť Boha za ťažkosti a uprostred nich, to je už iný level.

Najnovší knižný titul prináša príbehy ľudí, ktorí doň postúpili. Chválili Boha aj uprostred ťažkostí a on to požehnal. Vtedy sa miesto hrôzy mení na svätyňu, zúfalstvo na nádej.

Kniha je zbierkou príbehov, ako ľudia chválili Boha – v radosti, úspechu, no najmä v utrpení a ťažkých chvíľach. Svojím obsahom pripomína napríklad knižku Keď Boh robí citronádu.

Chválite Boha? Nie? Tak je najvyšší čas začať! 10 000 dôvodov vám môže byť vskutku dobrou inšpiráciou. Máme predsa viac ako desaťtisíc dôvodov ku chvále.

Viac na: http://www.cestaplus.sk/cestaplus/clanok/2017-03-03-recenzia-matt-redman-desat-tisic-dovodov
© Copyright www.cestaplus.sk

Odkazy na produkty

Zdieľajte tento článok