Recenzia_Max Lucado: Boh je s vami každý deň


Zverejnené: 02.01.2019 10:59:43  |   Kategórie: Recenzie na cestaplus.sk

Ako budovať vzťah s Bohom 365 dní v roku? Pomôcť ti môže kniha, ktorá ťa v tom bude sprevádzať po celý rok.

Autor Max Lucado má už na svojom konte niekoľko bestsellerov a tipujem, že táto kniha sa medzi ne zaradí tiež. Dôvodov je hneď niekoľko. Boh je pre človeka studnicou so živou vodou. Prameňom, ktorý nikdy nevyschne. Vodou, bez ktorej neprežije. Jedným zo spôsobov, ako piť túto živú vodu, je čítať Sväté písmo, Božie slovo.

Max Lucado o tom určite vie svoje, pretože vo svojej knihe Boh je s vami každý deň čitateľovi ponúka na všetky dni v roku krátky citát z Písma. Je to výborná pomoc, lebo aj napriek tomu, že mnohé kresťanské domácnosti Písmo vlastnia, už omnoho menej ho aj otvárajú a čítajú. Možno nevieme, kde začať, možno nemáme silu vytrvať a možno sa v tej veľkej Knihe kníh strácame. Skús sa nechať inšpirovať vybranými citátmi a vedz, že Božie slovo má moc meniť životy!

Praktická tvrdá väzba udrží knihu v dobrom stave aj po každodennom používaní a šnúrková záložka ti pomôže nezabudnúť, aký dátum práve je. Knihu odporúčam najmä veriacim, ktorí stále bojujú s vytvorením návyku denne venovať čas Pánovi. Autor sviežim štýlom dopĺňa citáty z Písma niekedy modlitbou, inokedy zamysleniami, ktoré čitateľa podnecujú rozmýšľať, prehodnocovať, vyzývajú na konanie dobrých skutkov…

V dnešnej uponáhľanej dobe, keď typickou reakciou na knihu je veta: „Nemám čas čítať,“ je ďalšou výhodou knihy fakt, že prečítanie jednotlivých zamyslení nezaberie viac ako minútu. Táto minúta strávená s knihou však môže v tebe zanechať otázky, podnety na premýšľanie a povzbudenia vo viere, ktoré tvoj deň môžu výrazne ovplyvniť. Nie nadarmo sa hovorí, že do vzťahov sa oplatí investovať. Vzťah s Bohom by o to viac nemal ostávať bez povšimnutia či vynaloženia snahy.

Tak ako? Ideš do toho? Necháš sa deň po dni, mesiac po mesiaci sprevádzať na ceste viery? Verím, že po prelúskaní tejto knihy si po roku môžeš byť s Bohom zas o niečo bližšie, vo väčšej dôvere a s ešte väčším smädom po jeho nekonečnej láske.

Viac na: https://www.slovoplus.sk/recenzia_max-lucado-boh-je-s-vami-kazdy-den/

Zdieľajte tento článok