#recenzia_Max Lucado: Nádej – inšpirácie pre každodenný život

Zverejnené: 03.11.2017 08:09:42
Kategórie: Recenzie na cestaplus.sk

Aj vy už premýšľate nad vianočnými darčekmi? Vydavateľstvo Kumran práve prichádza s jedným na trh. Čo naň poviete?

V útlej knižočke s názvom Nádej – inšpirácie pre každodenný život sa skrývajú úryvky vyňaté z kníh Maxa Lucada. Kričia a povzbudzujú tých, ktorí sú unavení, zmätení alebo aj stratení v udalostiach tohto sveta. V krátkych zamysleniach ukazujú smer, ktorým sa treba uberať vo chvíli, keď život nejde tak, ako chceme. Pripomínajú nám, že svoje problémy nemusíme niesť sami. Je tu Ježiš, ktorý nám rozumie a ktorý nás vedie po ceste do neba.

Hlavným posolstvom skrývajúcim sa na stránkach knihy je nádej. Akoby autor vravel: „Nevešajte hlavy, ak nie ste takí, akí by ste chceli byť! Netrápte sa, ak nerozumiete tomu, čo sa deje okolo vás, ale zodvihnite hlavu, lebo sa blíži k vám ten, ktorý priniesol vykúpenie.“

Jednotlivé zamyslenia sú doplnené krátkymi citátmi z Božieho slova a fotografiami prírody. Prečítate ich na jeden hlt. A potom vám neostane nič iné, iba sa k nim vracať a čerpať z ich hĺbky.

Na prvých stránkach knihy nájdete prázdne riadky. Môžete na ne napísať, komu knihu venujete, kto ste a kedy ste sa rozhodli venovať Nádej. Oplatí sa. Bez nádeje nie je život a človek bez života je iba akousi šachovou figúrkou v tomto svete.

Verím, že táto útla knižka vám prinesie do života radosť. A nielen vám, ale aj tým, pre ktorých ju kúpite – ako darček.

Viac na: http://www.cestaplus.sk/cestaplus/clanok/2017-11-03-recenzia-max-lucado-nadej
© Copyright www.cestaplus.sk

Odkazy na produkty

Zdieľajte tento článok