#recenzia_Max Lucado: Zvolil si klince

Zverejnené: 22.03.2017 12:22:44
Kategórie: Recenzie na cestaplus.sk

Lucado patrí medzi mojich najobľúbenejších autorov. Vždy jedným hltom prečítam každú novú knihu. A nesklamal. Ani tentoraz.

Viete, čo Boh spravil, aby si získal vaše srdce? Zvolil si klince. Tu by sme mohli skončiť. Pretože toto je vskutku podstata celého diela.

Lucado vás vtiahne do drámy vykúpenia. Opäť ponúka iný pohľad. Taký, ktorý ide pod kožu, ktorý ste si sami nevedeli predstaviť a ktorý vám prišiel príliš odvážny a trúfalý na to, aby bol skutočný.

Odporúčam, prečítajte si ju ešte počas Pôstneho obdobia. Nepochybne prežijete sviatky inak. Opäť s iným pohľadom na to, čo je nám už známe. A predsa neznáme.

Boží prísľub vo vojakovom pľuvanci, v tŕňovej korune, klincoch, v nápise na kríži, dvoch krížoch, krížovej ceste, odeve, roztrhnutom tele, v špongii nasiaknutej octom, krvi a vode, kríži, pohrebnom rúchu i prázdnom hrobe.

Nič nie je navyše, nadbytočné, nezmyselné. Všetko len preto, aby si získal moje (tvoje, vaše) srdce.

Boh, ktorý si toto všetko – celú kalvársku drámu – zvolil kvôli mne (tebe). Moje hriechy, ktoré sú medzi jeho rukami a klincami na kríži. Kvôli mne. Aj keby som bola jediným človekom na zemi – len kvôli mne. Aj vás rovnako udivuje láska, ktorá viedla Boha na zem, ba čo viac, na kríž?

Miloval nás tak veľmi, že sa stal jedným z nás. Nemusel. Chcel. Urobil viac, ako bolo potrebné. Stačila by kvapka krvi. Prečo celá tá dráma? Prečo? Pretože nás miluje. Do krajnosti.

Sme hriešni, zasluhujeme si smrť. Ale niekto ju vzal na seba. A nielenže vzal – stal sa hriechom, aby sme my neboli naveky odsúdení. „Ten, ktorý bol bez hriechu, prijal tvár hriešnika, aby sme my hriešni mohli mať tváre svätcov,“ píše Lucado.

Dva kríže vedľa Krista ako možnosť slobodnej voľby. V každom našom okamihu. On sa na Golgote rozhodol pre teba. Pre koho sa rozhodneš ty? Môžeš si vybrať.

Už dnes.

Viac na: http://www.cestaplus.sk/cestaplus/clanok/2017-03-17-recenzia-max-lucado-zvolil-si-klince
© Copyright www.cestaplus.sk

Odkazy na produkty

Zdieľajte tento článok