#recenzia_Pete Greig: Zašpinená sláva

Zverejnené: 31.07.2017 09:47:45
Kategórie: Recenzie na cestaplus.sk

Minulý rok sa mi dostala do rúk kniha od Greiga – Když Bůh mlčí, hovoriaca o nevyslyšaných modlitbách. Veľmi ma zasiahla. Preto som po rovnakom autorovi siahla s nadšením a prísľubom kvalitného, oblažujúceho čítania. Nesklamala som sa.

Obľúbený autor prináša na slovenský knižný trh pokračovanie titulu Krvavý mesiac na obzore. Zašpinená sláva – názov, ktorý prinajmenšom irituje. A kladie otázky. Zašpinená? Sláva? Ide to vôbec dokopy? Greig hovorí o Božom Slove, ktoré zostúpilo na zem a stalo sa človekom. „Slovo rozprávalo zašpinené príbehy a tie príbehy hovorili o Slove,“ píše Greig.

Zašpinená sláva je knihou o modlitbe. Aby som bola presná – nie modlitebnou príručkou, ale reálnym sprievodcom, ktorý hovorí o modlitebných zápasoch a vyslyšaných (ale aj nevyslyšaných) modlitbách. Hovorí o zápase v modlitbe.

„Zašpinená sláva je silným, osobným a úprimným rozprávaním o najdôležitejšom dobrodružstve v živote človeka. Vychádza zo srdca a pera modlitbového bojovníka, ktorého obdivujem a mám rád,“ píše v predhovore knihy Bear Grylls.

Greig v nej hovorí o vlastnej skúsenosti s modlitbou, vlastnej modlitbe, o zrode hnutia 24/7, o zakladaní modlitebných miestností po celom svete... Poukazuje na to, že obnova Cirkvi bez modlitby nie je možná, a že obnova Cirkvi vychádza z modlitby. „Neexistuje ani jeden príklad obnovy cirkvi, ktorá by sa nezačala modlitbou,“ hovorí autor. Je plná zázrakov uzdravenia, finančných riešení (ako nájdenie finančného obnosu v skrinke na čistiace prostriedky), záchrany pred smrťou a mnohých iných zázrakov. Môžete si počas čítania pomyslieť – je toto naozaj možné aj dnes? Áno, je. A Greig o tom píše a prináša svedectvo.

Hovorí o štyroch ústredných skutočnostiach – vtelenie, paradigma prítomnosti, dom modlitby a modlitbový život. Na konci každej kapitoly pridáva inšpiráciu na modlitbu a stíšenie – uvedenie prečítaného do praxe – pod názvom „Sela“ – je to pozvanie zastaviť sa a zvážiť prečítané, aby sa kniha o modlitbe stala vaším vlastným rozhovorom s Bohom.

Po prečítaní knihy Když Bůh mlčí som potrebovala odložiť všetko a ísť zápasiť s Bohom do tmy. Rovnaká situácia sa opakuje aj dnes – s túžbou zápasiť, naozaj zápasiť s Bohom v modlitbe. Modliť sa celým srdcom, dušou i telom. A to deň čo deň. Až kým naveky neuzriem jeho tvár.

Pridáte sa?

Viac na: http://www.cestaplus.sk/cestaplus/clanok/2017-07-31-recenzia-pete-greig-zaspinena-slava
© Copyright www.cestaplus.sk


Odkazy na produkty

Zdieľajte tento článok