Recenzia_Priscilla Shirerová, Gina Detwilerová: Neviditeľná invázia


Zverejnené: 14.02.2019 13:44:44  |   Kategórie: Recenzie na cestaplus.sk

Napínavá kniha (nielen) pre deti, ktorá ilustruje duchovný svet. Príbeh o sile Božieho slova a jeho moci v našich zápasoch a bojoch.

Chceli by ste sa ocitnúť vo svete, kde vás oslovujú princ/princezná a reálne bojujete proti zlu, pretože patríte medzi kráľovských bojovníkov? Autorky Shirerová a Detwilová takýto svet vytvorili. Nazvali ho Ahoratos – neviditeľný, no napriek tomu skutočný svet, v ktorom sa ľudia menia na odvážnych bojovníkov a podľa pokynov Knihy a sprievodcu Ruwacha plnia úlohy a víťazia tak nad zlom.

Neviditeľná invázia nadväzuje na prvý diel s názvom Kráľovskí bojovníci; a aj v tejto knihe autorky predviedli svoj talent vtiahnuť čitateľa do deja a na zdanlivo detskom príbehu odkryť hlboké tajomstvá viery. Napriek tomu, že ide o detskú knihu, vety typu: „Si správna osoba… Neboj sa… Vieš, že keď ťa poverím nejakou úlohou, dám ti všetko, čo budeš potrebovať na jej vykonanie,“ (s. 31) alebo: „Viera je tvojím štítom,“ (s. 69) sú povzbudením aj pre dospelých a aj nám môžu dodať odvahu v krokoch viery.

Príbeh o tom, že naša viera je ako horčičné zrnko, všetci dobre poznáme z Písma. Vedeli ste však o tom, že každý z nás vlastní takéto zrnko? Naša sila viery závisí od toho, ako sa o to svoje zrnko staráme a ako ho používame. Hlavní hrdinovia knihy tiež dostali takéto zrnká. Ich úlohou bolo dobre sa o ne starať a chrániť ich. Čo s nimi však urobili? Každý z nich sa k tejto úlohe postavil inak. Evan svoje zrnko zahodil do jazera, pretože sa bál, že mu prinesie do života problémy. Xavier a Levi si svoje zrnko trochu nedbanlivo ukryli niekde v izbe. Brianna sa zachovala ako správne dievča – pre svoje zrnko vyrobila nádhernú šperkovničku a všade ho so sebou nosila. Manuel svoje zrnko dôkladne skúmal, no nezistil vôbec nič, a tak si myslel, že je nanič, a spláchol ho do záchoda. Čo by ste urobili so svojím zrnkom vy?

V Ahoratose sa deti majú riadiť pravidlami, ktoré dostali. Tentoraz bolo ich poslaním starať sa o zrnká. Lenže čo sa stane, ak sa niektoré z nich rozhodnú pravidlá porušiť? Aké to bude mať dôsledky? A čo sa deje v našich životoch, keď sa rozhodujeme ignorovať Boží hlas? Nenechávame tak priestor zlu? Autorky veľmi názorne príbehom ukazujú, že náš svet je aj svetom duchovným a akú zásadnú rolu v ňom zohráva práve viera.

Viac na: https://www.slovoplus.sk/recenzia_priscilla-shirerova-gina-detwilerova-neviditelna-invazia/

Odkazy na produkty

Zdieľajte tento článok