#recenzia_Tessa Afsharová: Krajina mlčania

Zverejnené: 06.10.2017 16:02:12
Kategórie: Recenzie na cestaplus.sk

Ach, tie ženy! Plné pocitov, túžob, nevypovedaných prianí a zmätku. Túžiace počuť slová, ktoré dodávajú odvahu kráčať vpred. Obetujúce sa do krajnosti. Kto im má rozumieť? Ach, tí muži! Nosiaci v srdci zmysel pre spravodlivosť a pravdu. Nechápajúci svoje „polovičky“ a predsa bojujúci o ich priazeň! Ako ju dosiahnuť? Násilím, mlčaním, či načúvaním?

Ak hľadáte odpovede na vyššie položené otázky, ste tu správne. Práve pre vás je určená kniha Krajina mlčania, ktorá nemlčí, ale kričí.

Priznávam sa, že som ju prečítala za dva dni. Vtiahla ma do príbehu mladého dievčaťa Elianny, ktoré nechtiac prišlo o svojho brata a nevie sa zmieriť s jeho smrťou. Cíti sa vinná. Táto chvíľa úplne zmení jej život a jej vzťah s otcom. Už nič nie je také ako predtým. Vo svojom vnútornom svete prežíva odsúdenie a opustenosť.

Preto sa rozhodne slúžiť viac iným, stará sa o sestru Janu i otcov podnik. Jej talent prináša značný zisk, ale ani ten neuspokojí muža, čo stratil syna.

Do hry vstupuje Eliannin snúbenec Etan – spravodlivý a zbožný žid –, milujúci svoju snúbenicu a snažiaci sa pochopiť zmätok jej srdca. Stojí pri nej, keď jej ľudia z okolia pripomínajú jej „hriech“ a pýtajú sa: „Ako môžeš vychovávať dieťa, keď si sa nedokázala postarať o svojho brata?“ Prehlasujú, že na tejto žene niet Božieho požehnania. To je dôvod, prečo odkladá svadbu. No Etan čaká, kým sa slobodne rozhodne.

Na scénu však prichádza aj Riman Decimus Calvus, ktorý po nej túži a je presvedčený, že môže mať všetko, čo chce. No dosiahne to?

Ako sa to všetko skončí? Zbaví sa Elianna výčitiek, ktoré jej strpčujú život? Nájde v nej Decimus Calvus zaľúbenie? A čo Etan? Vzdá sa svojej nevesty, ktorú mu už dávno sľúbili? Čo sa stane, keď zomrie Eliannin otec? Naozaj Boh preklína a požehnáva? Ako je to s človekom? Kde má hľadať útechu a naplnenie?

Na tieto otázky, ale i na život človeka dáva jednoduchým spôsobom odpoveď Krajina mlčania. Vezmi ju do rúk a čítaj... Nechaj sa vtiahnuť do príbehu, ktorý sa dotkne aj teba. Nie je pravda to, čo o tebe vravia ľudia, ale to, čo nájdeš v sebe a odovzdáš tomu, ktorý ťa stvoril.

Viac na: http://www.cestaplus.sk/cestaplus/clanok/2017-10-06-recenzia-tessa-afsharova-krajina-mlcania
© Copyright www.cestaplus.sk


Odkazy na produkty

Zdieľajte tento článok