Medzi nebom a morom Zobraziť plnú veľkosť

Podrobnosti:

ISBN:
9788089487387
Väzba:
mäkká
Jazyk:
slovenský
Rok vydania:
2017
Počet strán:
240
Formát:
B5

Medzi nebom a morom

Karen Kingsburyová · Vydavateľstvo: Kumran.sk

Strhujúci príbeh o životoch zranených hriechom a uzdravujúcom dotyku Božieho odpustenia.

Medzi spletitou minulosťou a rozprávkovou budúcnosťou stojí rozhodnutie. 28-ročný Brad Cutler, vychádzajúca hviezda reklamnej agentúry v New Yorku, je zasnúbený s dievčaťom svojich snov. Každý by súhlasil, že má všetko – úspešnú kariéru, krásnu a milujúcu snúbenicu a rozprávkový život pred sebou... keď ho začnú trápiť spomienky na priateľku z čias strednej školy.

Stratená nevinnosť a jedno závažné rozhodnutie zaplavia jeho svedomie a stráca istotu, čo prinesie budúcnosť. Vie len jedno: musí sa vrátiť na pobrežie Holden Beach a hľadať svoju prvú lásku a odpustenie, ktoré obaja potrebujú. Traja ľudia musia dovoliť Bohu, aby ich svojou milujúcou a uzdravujúcou rukou previedol cez dôsledky dávneho rozhodnutia, skôr než sa začnú znova pozerať smerom k novej budúcnosti.

Nádej sa niekedy skrýva medzi nebom a morom... 

Karen Kingsburyová je obľúbenou kresťanskou románovou autorkou. Z jej ocenených diel sa predalo viac ako 25 miliónov výtlačkov, z toho niekoľko miliónov len minulý rok. Posledné Karenine knihy sa umiestnili na vrchole alebo na prvých miestach rebríčka New York Times bestsellerov. Karen tiež pôsobí ako rečníčka na rôznych konferenciách, kde sa ročne prihovorí vyše stotisíc ženám. Žije a pôsobí v blízkosti Nashvillu v štáte Tennessee, s manželom Donom majú piatich synov, z ktorých troch si adoptovali z Haiti.

Úplne vypredané

Bežná cena 7,90 €

Cena Kumran.sk 5,00

Zľava - 36.7% (2,90 €)

» Pridať do wishlistu

Pripravujeme na rok 2019

Táto kniha sa páčila spolu s ďalšími knihami a produktami:

Pridajte svoju recenziu
Zatvoriť
Hodnotenie:
Meno:
Text:
  Pridať recenziu
Martina dňa 09.08.2018
4
Pekná kniha! Odporúčam ako pohodové čítanie s hlbokou myšlienkou.
Michaela Kyseľová dňa 09.12.2014
5
Nádherná kniha, plná hľadania odpustenia... veľmi emotívna. Úplne vás uchváti. Ukrýva hlbokú pravdu a posolstvo. Odporúčam :)
Mirka Cervenkova dňa 08.04.2014
4
kniha pre oddychove citanie, putavy dej, jedine co ma vyvadzalo z miery bolo velmi jednoduche a rychle obratenie viacerych hrdinov zrazu, bez naznaku nejakeho vnutorneho boja. podoba sa mi to tak trocha na americke filmy - happy and, len skoda,ze v realnom zivote to tak casto nie je.
Katarína Koyšová dňa 01.03.2014
3
Kniha Medzi nebom a morom patrí do programu Forever in fiction (zvečnení v knihách). Prvýkrát som sa stretla s týmto práve v spomínanej knihe. Je to skvelý nápad, ako život/osud reálneho človeka zakomponovať do diela, aby sa na neho nezabudlo. Životný príbeh týchto skutočných ľudí je i bol ťažký. Ich pohľad na život plný optimizmu a nádeje môže byť pre druhých ľudí povzbudením, motiváciou vytrvať a nevzdávať sa.
Brad Cutler pracuje v reklamnej agentúre. Má veľký talent na túto prácu. Je zasnúbený a plánuje svadbu s Laurou, dcérou majiteľa reklamnej agentúry, v ktorej je zamestnaný. Má pred sebou krásny rozprávkový život. Až do momentu , keď sa pri jednom projekte nevie sústrediť. Vynoria sa mu spomienky na minulosť, na priateľku Emmu. Jedno rozhodnutie vyvoláva v ňom výčitky svedomia. Hľadá priateľku, ktorej sa chce ospravedlniť a poprosiť ju o odpustenie. Túži po zahojení rán, aby mohol vykročiť do budúcnosti.
Príbeh síce zachytáva udalosti z bežného života, ich priebeh sa mi zdal však príliš ideálny. Súhlasím s tým, že si človek potrebuje zranenia uzdraviť. Veľmi potrebné je dokázať odpustiť, či už sebe, alebo iným ľuďom, čo nám ublížili. Časový horizont v knihe mi však pripadal taký rozprávkový. Pôsobilo to na mňa tak americky, lusknutím prstov sa všetko vyrieši.
Marta Demková dňa 24.02.2014
5
Knihu som kúpila ako vianočný darček pre neter, ale priznávam, že som ju čítala ako prvá. Po prečítaní niekoľkých listov som ju prečítala za jeden večer až do neskorej noci. Zaujala ma ľahkým štýlom písania, ktorým autorka akoby chcela naznačiť postupné dozrievanie mladého človeka, ktorý urobil chybu, navonok vyzeral akoby sa so všetkým vyrovnal, ale v jeho vnútri zostalo niečo nevysporiadané. V živote neexistujú náhody. Boh nás formuje postupne a jeho láska premôže aj pýchu človeka, Boh zasiahne - napomenie nás v tú právu chvíľu. U mladého muža to bolo práve vtedy, keď chcel začať novú etapu života. Najprv však bolo potrebné usporiadať to čo sa pokazilo predtým. Škoda, že takéto knihy nie sú "v povinnom čítaní " na školách. Možno by to pomohlo mnohým mladým ľuďom zamyslieť sa nad svojim životom a lepšie sa zorientovať v dnešnom svete.
Strana: 1234