Získaj si jej priazeň Zobraziť plnú veľkosť

Podrobnosti:

Väzba:
mäkká
Jazyk:
slovenský
Rok vydania:
2016
Počet strán:
416
Formát:
A5

Získaj si jej priazeň

Tamera Alexanderová · Vydavateľstvo: i527.net

Skvelý historický román Získaj si jej priazeň z veľkostatku Belle Meade ponúka zábavu, napätie, lásku a iskrenie, keďže dohodnutá svadba nie je to, o čom Maggie snívala.

Maggie túži, aby jej kôň Bourbon Belle, mohol pretekať v nadchádzajúcich pretekoch. Jej rodina sa však dostáva do ťažkostí a ak rýchlo nenájdu riešenie, prídu v dražbe o všetko. Ich džokej odchádza a ženy kvôli predsudkom spoločnosti súťažiť nemôžu. Ten, kto by jej v tom mohol pomôcť, sa však už raz zaprisahal, že s dostihmi už nebude mať nič spoločné.

Ír Cullen McGrath nedávno zanechal úspešný život v Anglicku, pretože sa zaplietol do dostihového škandálu, ktorý ho takmer zruinoval, a v Nashville hľadá nový začiatok. Dúfa, že si tam kúpi pozemok a začne farmárčiť. Začať odznova však nie je také ľahké, ako si myslel. Najmä potom, čo mu otec Maggie Lindenovej dá ponuku, ktorú by nemal prijať, no zároveň nedokáže odmietnuť.

V prvom ročníku dostihov Peyton Stakes ponúkajú najväčšiu odmenu, akú kedy v Amerike vyplatili. Aby ich kobyla mala šancu – a zároveň aby zachránil farmu Linden Downs pred dražbou – Maggin starnúci otec urobí výmenný obchod - Maggie sa musí vydať za muža, ktorého vôbec nepozná. Muža, akého by si sama nikdy nevybrala.

Tamera Alexanderová je úspešnou autorkou románov s majstrovsky vykreslenými postavami a dejom, ktorý vás donúti zamyslieť sa. Tamera získala viacero literárnych ocenení, vrátane Christy Award, RITA a Library Journal Award. S manželom sa nedávno vrátila k svojím južanským koreňom a momentálne žije v Nashville.

Reakcie na knihu:

„Román Získaj si jej priazeň nám dáva možnosť pochopiť aká dôležitá je rovnosť medzi všetkými, že priateľov môžeme nájsť aj v týchto “iných” ľuďoch. Ukazuje aké dôležité je dôverovať rodičom a tiež veriť Bohu, aj keď máme pocit, že nie je práve pri nás. Dúfam, že aj pre vás bude táto kniha taká povzbudivá ako pre mňa.z blogu knihomoľka.sk.

„Iba zriedkakedy sa mi do rúk dostane taká dobrá kniha, ako bola Získaj si jej priazeň od Tamery Alexanderovej: kniha plná historických detailov, dobre charakterizovaných postáv a napínavých zvratov. Ak by ste si tento rok mali prečítať iba jeden historický román, nech je to práve Získaj si jej priazeň. Bude vo vás doznievať ešte dlho po dočítaní poslednej strany.“ – Colleen Cobleová, autorka románu Bez stopy

„Mám rada príbehy o manželstvách z rozumu a román Získaj si jej priazeň nie je výnimkou. Vzťah medzi južanskou dámou a pekným Írom je plný napätia a vášne. Zápletka je rovnako silná ako majestátne plnokrvníky, na ktorých jazdí hlavná hrdinka. Dojímavý príbeh o prekonávaní povojnových ťažkostí a rasovej diskriminácie si vás celkom podmaní.“ – Jody Hedlundová, autorka románu Love Unexpected

„Tamera Alexanderová patrí medzi moje najobľúbenejšie autorky, preto od jej románov veľa očakávam. Kniha Získaj si jej priazeň však prekonala moje očakávania! Má všetko, čo čitateľ hľadá: do hĺbky vykreslené postavy, pútavý dej, romantickú zápletku so štipkou napätia a ešte oveľa viac!“ – Cindy Woodsmallová, úspešná autorka románov z amišského prostredia

Získaj si jej priazeň je krásnym ľúbostným príbehom a zároveň príbehom o viere, ktorá prežiari aj tie najtemnejšie okolnosti. Cullen a Maggie si hneď od začiatku získali moje srdce, preto som sa nevedela dočkať okamihu, kedy sa do seba zamilujú. Pridajme k tomu ešte elegantného plnokrvníka menom Bourbon Belle a tento román už cvála na zoznam mojich obľúbených kníh.“ – Robin Lee Hatcherová, autorka kníh Love Without End a Whenever You Come Around

Iné knihy tejto autorky:

Zašepkaj jej menoDostupnosť: Tento produkt je momentálne vypredaný

Bežná cena 11,90 €

Cena Kumran.sk 11,07

Zľava - 7% (0,83 €)

» Pridať do wishlistu

Druhý ročník literárnej súťaže

Táto kniha sa páčila spolu s ďalšími knihami a produktami:

Pridajte svoju recenziu
Zatvoriť
Hodnotenie:
Meno:
Text:
  Pridať recenziu
Dominika T dňa 18.03.2017
3
Ak mám túto knihu porovnať s prvým dielom Zašepkaj jej meno tak prvý diel bol oveľa krajší. Aj tento príbeh je pekný, ale postavy tu až tak neprejavujú svoju vieru alebo nebojujú za ňu, čo mne v týchto typoch kníh trošku chýba. V celku pekný historický román, ktorý sa ale nezaraduje medzi moje naj.
Monika K dňa 30.11.2016
5
Ak obľubujete historické romány plné lásky, tej pravej lásky, v ktorých nechýba napätie a tajomstvo, kde sú prekrásne opisy, skvelé konverzácie a najmä skutočné hodnoty, tak tento román je tou pravou voľbou. A verím, že tak ako si získal moju priazeň, získa si aj tú vašu...
Kristína O dňa 26.11.2016
5
Pred začatím čítania knihy Získaj si jej priazeň som pociťovala strach a zároveň očakávanie, pretože prvá kniha spod pera tejto autorky- Zašepkaj jej meno, mi úplne učarovala, a nechcela som, aby mi jej voľné pokračovanie zničilo moje predstavy a dobrú mienku o autorke. Po prečítaní môžem šťastne povedať, že nič také sa nestalo, ale autorka si obhájila svoj spisovateľský talent a dodala celému statku Belle Meade a jeho okoliu ešte o niečo krajší nádych. Táto knižka ma úplne dostala, rovnako ako prvá časť a môžem vyhlásiť, že lepšie knihy ako od tejto autorky som nečítala už dlho.

V knihe vystupujú dve hlavné postavy- Maggie Lindenová, dcéra majiteľa krachujúceho statku susediaceho s Belle Meade, Linden Downs a Cullen McGrath, Ír, ktorý po smrti svojej manželky a dieťaťa hľadá v Nashville pôdu a nový začiatok. Maggin otec ponúkne Cullenovi Linden Downs, pod podmienkou, že si vezme jeho dcéru Maggie. Dohodnutý sobáš, bude spočiatku pre Maggie trápenie, no postupne sa spolu sa medzi ňou a Cullenom začne vyvíjať puto aj napriek mnohým nezhodám, či vtedajšej nenávisti domácich voči Írom. V tom čase sa v Nashville konajú veľké dostihy Peyton Stakes, na ktorých zúčastniť sa bol vždy Maggin sen. Maggie vidí v pretekoch šancu vyhrať a zachrániť ich farmu z dlhov. Naopak Cullen, ktorý z jeho rodnej krajiny ušiel, práve kvôli dostihovému škandálu o tom nechce ani počuť a dostihom sa chce silou mocou vyhýbať.

Všetkých, ktorí čítali už prvú časť, určite potešia známe postavy napríklad- strýčko Bob, generál Harding alebo Mary. Časť príbehu sa odohráva aj priamo na Belle Meade.

Autorka úžasne vykreslila vtedajšiu povojnovú dobu plnú neustáleho násilia a nenávisti proti černochom a cudzincom, legendárne južanské dámy, prírodu Tennessee a nádherné plnokrvníky, ktoré boli najväčšou pýchou celého Juhu. Aj samej Maggie, ktorá bola od malička vychovávaná pravou južanskou výchovou, sa nakoniec podarilí odbúrať predstudky voči iným rasám a pochopiť nespravodlivosť, ktorá v tej dobre vládla.

Príbeh skutočne stojí za prečítanie, bude vo vás ešte dlho doznievať.
Ivana R dňa 26.11.2016
4
Oproti predchádzajúcemu románu Zašepkaj jej meno o hviezdičku menej. Dej je tu viac predvídateľný a niektoré situácie prehnane nadsadené (nočný útok na farme a čarostreľba, záverečné dostihy a slabosť silného dievčatka), hádam, že autorka týmto spôsobom chcela opísať pôsobenie Božej milosti. Pôsobenie Božej milosti nepopieram, sama ju denne zažívam, len toto sa mi zdalo prehnane dramatické. Tiež mi trochu vadilo točenie sa v kruhu (nekonečné opakovanie myšlienkových pochodov hlavných postáv) a slovný opis manželskej intimity (na toto som asi príliš citlivá a kniha mi hneď zaváňa "ružovou knižnicou"). V každom prípade to sú len drobné nedostatky vnímané z mojej strany, ktoré iný čitateľ môže vnímať pozitívne. Napokon nejde o historický román, ale román romantický. Tento je o hľadaní si cesty k sebe dvoch ľudí v manželstve z rozumu, ktorí v priebehu jedného roka dospejú k ideálnemu stavu - pokornej dôvere voči Bohu, porozumeniu medzi sebou a odbúraniu všetkých predsudkov svojej doby. Nuž, ako v rozprávke.
Knihomoľka B dňa 17.11.2016
5
"Dosiaľ som nečítala takúto úžasnú knihu"- to bola prvá myšlienka, ktorá mi napadla po jej prečítaní. Viem, že veta Táto kniha je iná ako všetky ostatné a je čímsi výnimočná, znie viac ako klišé, no aj napriek tomu si nemôžem pomôcť a cítim potrebu ospevovať tento príbeh do nebies.

Táto kniha bude vo vás doznievať ešte dlho po dočítaní poslednej strany- to je veta, ktorá je natlačená na zadnom obale. Knihu mám prečítanú a musím povedať, že tá veta je veľmi pravdivá. Najradšej by som sa vrátila späť a čítala od začiatku. Tento príbeh si ma získal celým srdcom a vďaka nemu som prežila neskutočný čitateľský zážitok.
Strana: 12