Rozhovory duše s Ježišom Zobraziť plnú veľkosť

Podrobnosti:

Rozhovory duše s Ježišom

„Pamätaj, že v ľudskej duši milujem väčšmi drobinu čistej lásky než všetky dary, ktoré vlastní. Dary milujem ako moje bohatstvá v dušiach, ktoré ich obdržali a v ktorých som ich uložil. Ako od svojich pokladníčok od nich žiadam, aby sa o ne verne starali. Nie som však menej oslávený v tých, ktorým som neudelil výnimočné milosti a neobdaril ich takými bohatstvami a ktorí ma aj napriek tomu milujú celým srdcom. Som zvelebený v ich pokore, svätej bázni a vo veľkej čistote ich lásky. Žijem v nich ukrytý s nepredstaviteľným zaľúbením.“ Mária Celesta Crostarosa (1696 – 1755), zakladateľka kontemplatívnej Rehole sestier najsvätejšieho Vykupiteľa(OSsR), prežívala veľmi intenzívny vzťah s Ježišom, ktorý sa často prihováral jej srdcu. Pri čítaní Rozhovorov duše s Ježišom v človeku rastie radosť z toho, že je niekým milovaný, že je pre niekoho vzácny a nenahraditeľný, jedinečný. A tým niekým je Ježiš.

V slovenčine vyšla roku 2004 autobiografia Márie Celesty Crostarosy, v ktorej sa môžete viac dozvedieť o jej životnej i duchovnej ceste.

Dostupnosť: Tento produkt je momentálne vypredaný

Bežná cena 4,20 €

Cena Kumran.sk 3,78

Zľava - 10% (0,42 €)

» Pridať do wishlistu

Láska hodná dávania – Max Lucado

Táto kniha sa páčila spolu s ďalšími knihami a produktami:

Pridajte svoju recenziu
Zatvoriť
Hodnotenie:
Meno:
Text:
  Pridať recenziu
Elena L dňa 08.01.2019
5
Mystička a zakladateľka rehole redemptoristiek bl. Mária Celesta Crostarosa je u nás málo známa. A možno ani nechce byť veľmi známa, ale usmerňuje náš pohľad na poklad svojej duše - jej jedinú Lásku.
Odporúčam prečítať aj s autobiografiou pre lepšie chápanie. Nie je to totiž ľahký román, ale čítanie kedy musíme otvoriť svoj rozum aj srdce pre pôsobenie Božej milosti...
Strana: 1