Posledný zázrak Zobraziť plnú veľkosť

Podrobnosti:

Väzba:
mäkká
Jazyk:
slovenský
Rok vydania:
2015
Počet strán:
120
Formát:
A5

Posledný zázrak

Andrea Tornielli · Vydavateľstvo: Kumran.sk
 

Prečo je Ján Pavol II. svätý

„Svätý hneď!“ takto  volal zástup  zhromaždený na námestí pred Bazilikou svätého Petra bezprostredne po úmrtí Karola Wojtyłu. A necelých deväť rokov od svojej smrti bol Ján Pavol II. v rekordne krátkom čase vyhlásený za svätého. Proces svätorečenia bol najrýchlejší v celých dejinách Cirkvi. Vatikánsky novinár Andrea Tornielli odkrýva nepoznaný priebeh procesu, v ktorom Lekárska komisia Kongregácie pre kauzy svätých uznala za nevysvetliteľné uzdravenie jednej ťažko chorej ženy, ktorá v Kostarike sledovala slávnosť blahorečenia pápeža Wojtyłu a prosila o uzdravenie na jeho príhovor. Po uznaní prvého zázraku nevyhnutného na blahorečenia vyžaduje procedúra svätorečenia potvrdenie aj druhého zázraku. Postulátor kauzy Mons. Sławomir Oder predstavil kongregácii vo Vatikáne dokumentáciu údajného uzdravenia. Po prvom predbežnom úsudku bol zväzok s lekárskymi spismi a svedectvami oficiálne prezentovaný rímskemu dikastériu, ktoré potvrdilo zázrak na príhovor blahoslaveného pápeža Wojtyłu.
 
Andrea Tornielli, vatikánsky novinár talianskeho denníka  La Stampa, detailným spôsobom približuje jednotlivé etapy svätorečenia pápeža Jána Pavla II. Počnúc zázrakom, vďaka ktorému bol blahorečený (uzdravenie rehoľnej sestry Marie Simonovej-Pierrovej z Parkinsonovej choroby), až po potvrdenie Kongregáciou pre kauzy svätých 12. februára 2013 (uzdravenie Floribeth Díazovej pochádzajúcej z Kostariky, ktoré sa udialo 1. mája 2011 v deň jeho blahorečenia). Ide o rozprávanie plné príbehov a silných emócií, ktoré pútavým spôsobom približuje jednu z najdôležitejších postáv (nielen)  20. storočia – pápeža „svätého hneď“. 
 


Úplne vypredané

Bežná cena 7,50 €

Cena Kumran.sk 3,00

Zľava - 60% (4,50 €)

» Pridať do wishlistu

Druhý ročník literárnej súťaže

Táto kniha sa páčila spolu s ďalšími knihami a produktami:

Pridajte svoju recenziu
Zatvoriť
Hodnotenie:
Meno:
Text:
  Pridať recenziu
Štefan R dňa 05.04.2017
5
Odhalenie skrytej svätosti
Hedviga Š dňa 25.01.2017
5
Svätý otec je mojou superstar a všetko, čo sa o ňom píše ma veľmi zaujíma. Toto dielko je krásnym príkladom jeho pôsobenia na všetkých nás.
Jana Andelova dňa 19.05.2015
5
Sviežim a príťažlivým spôsobom napísané svedectvo o živote a zázrakoch svätého pápeža Jána Pavla II.

Okrem dvoch oficiálne uznaných zázrakov je v knihe veľa svedectiev o uzdraveniach a zázrakoch na jeho príhovor.

Veľmi oslovujúce sú svedectvá o živote, viere, modlitbe a vzťahu k Bohu a Panne Márii tohto svätého pápeža, ktoré povedali a napísali ľudia, ktorí v jeho blízkosti žili alebo pracovali. V čitateľovi evokujú túžbu po nasledovaní.

Výborná kniha, odporúčam.
Miroslava Čačková dňa 18.05.2015
5
"Svätý hneď!"

Keby to v nebi fungovalo ako na zemi, tak tam dnes majú narodeninovú oslavu: tento náš svätý pápež Ján Pavol II. má dnes 95-te narodeniny.

"Nechajte ma odísť k Otcovi" vraj boli jeho posledné slová.

Odišiel a na zemi ostalo veľa ľudí, ktorí vďaka nemu prežili uzdravujúci dotyk Boha.

O niekoľkých zázrakoch uzdravenia či obrátenia a zmeny života na jeho príhovor hovorí aj táto rýchlo sa čítajúca knižočka. Ja som ju stihla dnes v čakárni ( - áno, čakala som tam však dosť dlho).

Samotné zázraky však ku svätorečeniu nestačia. Podnadpis "Prečo je Ján Pavol II. svätý" pripraví čitateľa na hĺbku mystického života a svedectvá ľudí, ktorí ho denne stretávali a žili s ním doslova pod jednou strechou vám ukážu:
- ako žil, keď nebol verejnosti na očiam.
- čím konkrétne živil svoju dušu
- prečo je dobré, že prebehlo skúmanie jeho života a neurobili pri ňom výnimku a nesvätorečili ho hneď.

Svätý Ján Pavol II. - oroduj za nás!
Strana: 1