Démon: Memoáre Zobraziť plnú veľkosť

Podrobnosti:

Väzba:
mäkká
Jazyk:
slovenský
Rok vydania:
2012
Počet strán:
288
Formát:
A5

Démon: Memoáre

Tosca Lee · Vydavateľstvo: Kumran.sk

Jeden večer všetko zmení.

Príbeh spásy vyrozprávaný z druhej strany

Po nedávnom rozvode Clay zápasí s pocitom bezcieľnosti a depresie. Práca redaktora v malom bostonskom vydavateľstve ho už neuspokojuje, byt má zariadený len provizórne a jeho životu chýba zmysel – až kým ho jedného večera nevyhľadá Lucián. Jednoduché slová: „Porozprávam ti svoj príbeh a ty ho napíšeš a vydáš,“  obrátia jeho život hore nohami.

Dejovú líniu románu postavila na príbehu redaktora, ktorý je protagonistom zraneného človeka, ľahko podliehajúceho manipulácii inteligentnejších duchovných bytostí – v tomto príbehu démona.

V skutočnosti nejde ani tak o príbeh samotného redaktora, ale o zobrazenie pradávneho boja dobra a zla, ktoré sa stále odohráva v srdci človeka. Ten hlavný boj sa sa zvádza o jeho dušu.

Autorka zaujímavo predstavila satana v ľudských prestrojeniach. Vychádzala pritom z Biblie, kde sa anjeli niekedy ukázali v ľudskej podobe – ako napríklad archanjel Rafael v knihe Tobiáš, keď sprevádza mladého Tobiáša na ceste.

V tejto knihe je však v ľudskej podobe maskovaný sám démon, až sa niekedy môže zdať, že toho zla je akosi priveľa. Samotná hlavná postava románu redaktor Clay má tendenciu podozrievať každého človeka tak, akoby šlo o diabla.

„Príbeh Démon: Memoáre ma zaujal autentickosťou prostredia a opisom postáv. Veľa pasáží v knihe vykresľovalo bežné životné situácie. Taktiež koniec knihy bol neočakávaný.“ Celú recenziu od našej čitateľky nájdete na jej blogu, kliknite tu.

Kniha ponúka nový pohľad na dejiny stvorenia – začali sa pred stvorením nášho sveta a jeho dimenzií. Sú to dejiny pred časom a priestorom, preto aj tento román je určitým druhom predstáv a fantázie. Človek je schopný len obmedzene pochopiť a poznať to, čo nám Božie Slovo o začiatku dejín naznačuje. Autorka v tejto knihe ponúka svoj pohľad, svoju fantáziu. Jemne navádza čitateľa, aby vnímal duchovné bytosti ako skutočné a reálne bytosti, stvorené Bohom. Diabol nie je rozprávková postava čerta, ktorý raz do roka v predvečer sviatku Mikuláša straší neposlušné deti. Démon je bytosť reálna, ktorá niekedy klame a inokedy hovorí pravdu – tak, aby to vyhovovalo jemu. Práve jeho inteligencia, schopnosť skrývať sa a byť nepoznaný mu poskytuje možnosti ovplyvňovať ľudské srdce.

Autorka knihy Démon – Memoáre Tosca Lee píše v doslove svojho románu, že ju poteší, ak sa čítanie jej knihy stane pre čitateľa odrazovým mostíkom k vlastnému skúmaniu vzťahu medzi Bohom, duchovnými bytosťami a človekom. Kniha vedie k zamysleniu nad tým, čo je tým skutočným a stále prebiehajúcim zápasom: boj dobra a zla, v ktorom ide o každú jednu ľudskú dušu.

 

 

 

 

 

 Úplne vypredané

Bežná cena 1,00 €

Cena Kumran.sk 0,50

Zľava - 50% (0,50 €)

» Pridať do wishlistu

Táto kniha sa páčila spolu s ďalšími knihami a produktami:

Pridajte svoju recenziu
Zatvoriť
Hodnotenie:
Meno:
Text:
  Pridať recenziu
Mária G dňa 10.04.2018
4
Putavy roman knihu nepustite z ruk kym ju neprecitate.
Lucia dňa 19.01.2018
1
Kniha bola ťažkopádne napísaná, neustále dialógy medzi hlavnou postavou a satanom, a okrem toho ma samotný fakt, že tam vystupuje diabol, odstrašovalo, nakoniec som ju ani nedočítala. S diablom sa kreťan nemá zahrávať, s ním sa nemáme púšťať do reči, už vôbec nie hodiny debatovať. Podľa mňa keby sme stretli satana zoči-voči, zomreli by sme od hrôzy, a tu sa nám javí ako taký celkom obyčajný chlapík. A tak to nemá byť.
Lujza dňa 17.01.2018
1
No ja teda nerozumiem tym recenziam..Ako moze tato kniha dostat dobre hodnotenia. Nepopieram,cita sa lahko a je to putave, ale skor by som to zaradila do satanistickej literatury, lebo tu nebola jedina pozitivna myslienka..Cakala som, ze aspon na konci ten muz najde cestu k dobru, ale v tejto knihe vyhrava satan...Velmi velmi negativny pribeh a ten zly pocit vo mne este zostal. Neodporucam..Nerozumiem, ako moze krestana napadnut napisat nieco taketo.
Silvia Kližanová dňa 06.01.2018
5
Kniha, ktorá vám nedá nečítať!
Maria G dňa 31.12.2015
5
S manzelom sme si tuto knihu doslova trhali z ruk a natahovali sa, kto v jej citani bude pokracovat skor, nakoniec vyhral, pretoze vstal v noci a docital ju predomnou. Takze naozaj pribeh nenecha cloveka na pokoji, a to aj po docitani. Knihu som kupila v pocte 6 ks ako darcek pre priatelov a mohla som objednat aj viac. Za skvelu cenu ohromny pribeh.
Strana: 123