Kto si, Mária?

Kto si, Mária? Zobraziť plnú veľkosť

Podrobnosti:

Božia Matka v Božom slove

Tretia kniha od Scotta Hahna, ktorá v krátkom čase vyšla v slovenskom vydaní. Čo je také fascinujúce na tomto autorovi, že sa jeho knihy nielen vo svete, ale aj u nás stávajú v kresťanských kruhoch bestsellermi?
Určite je to jeho fundovanosť, s akou svoje knihy píše. Každá z nich je náročným biblickým štúdiom, hlbokým teologickým textom, zároveň aj prierezom, ako sa daná téma vyvíjala v dejinách Cirkvi. No nielen to je príčinou popularity kníh Scotta Hahna. Je tu niečo viac - každá jeho kniha je osobným svedectvom človeka, ktorý sa stretol s Bohom

Kniha Kto si, Mária? má však aj čosi avyše. Je vyznaním lásky syna vlastnej matke i Božej Matke, je holdom Bohorodičke. Autor akoby sa pokúsil spojiť isté rozdelenie medzi mariológiou Východu a Západu: ,,Kým na Západe teológovia podávali toto učenie akosi negatívne, pričom zdôrazňovali Máriinu bezhriešnosť, východné cirkvi radšej vždy kládli dôraz na jej prehojnú svätosť. Láskyplne ju oslovovali Panagia, čiže Celá svätá; pretože všetko v nej je sväté..."

Viaz., 128 str.
Rok vydania: 2006

Úplne vypredané

Bežná cena 4,40 €

Cena Kumran.sk 4,00 €

Zľava - 9% (0,40 €)

» Pridať do wishlistu

Táto kniha sa páčila spolu s ďalšími knihami a produktami:

Pridajte svoju recenziu
Zatvoriť
Hodnotenie:
Meno:
Text:
  Pridať recenziu
Marta Fukasová dňa 13.01.2012
5
Jedna z krásnych publikácií od Scotta Hahna. Približuje pohľad na Máriu - Ježišovu Matku v súvislosti so Svätým Písmom. Nie rozsiahla kniha má čo povedať každému, kto chce vo viere a poznávaní toho, čo verí rásť.
Anna Chudobová dňa 03.09.2010
5
Už aj pohľad na obale hovorí o Márii o jej láske, pokore, tajomnosti....zároveň veľkosti.
Kristína Moravčíková dňa 23.08.2010
5
Naozaj super kniha. Jednoducho napísaná, pútavá a dá veľa odpovedí na otázky, ktoré si veľakrát kladú samotní katolíci. Takisto im to môže pomôcť pri obhajobe svojej viery. :)
Alena Frankova dňa 04.05.2010
5
Naozaj úžasná kniha odporúčam každému Marianskemu ctiteľovi i tým ktorý bojujú s pochybnosťami a strachom či úctou k Márii neporušujú Božie prikázania.
Patrik Paperák dňa 27.08.2009
5
Skvelá kniha, povinná pre mariánskych ctiteťov :-), je dobré, ak človek pri jej čítaní súčasne pracuje so Sv. Písmom.
Strana: 12