Stačí vykročiť Zobraziť plnú veľkosť

Podrobnosti:

Väzba:
mäkká
Jazyk:
slovenský
Rok vydania:
2014
Počet strán:
272
Formát:
A5

Stačí vykročiť

Bill Hybels · Vydavateľstvo: Kumran.sk

Čo ak naozaj stačí len prejsť na druhý koniec miestnosti a presmerujeme tým človeka k úplne inému večnému životu?

V knihe Stačí vykročiť predstavuje Bill Hybels novú éru osobnej evanjelizácie. Pristupuje k nej prirodzene a cez vzťahy, pričom sa necháva inšpirovať Ježišovým vlastným príkladom. Keď Kristus pred vyše dvetisíc rokmi „prešiel“ cez vesmír, neprišiel s nabifľovanými poučkami ani s naštudovaným scenárom. Vyzbrojený bol len ponukou spásy pre ľudí ako my, pričom mnohí stáli až po krk v bolesti, ktorú si sami spôsobili.
 
Keď sa riadite modelom, ktorý ustanovil Ježiš, dejú sa ohromujúce veci. Hybels zdôrazňuje vedenie Ducha Svätého a pozýva nás vykročiť zo svojej zóny pohodlia. Volá nás do stretnutí s ľuďmi, ktorí túžia, aby sa o nich niekto zaujímal. Do stretnutí s mužmi a ženami, ktorí majú svoje vlastné príbehy a ktorých srdcia dychtia po dotyku Božej lásky – prostredníctvom vášho úsmevu, vášho povzbudenia, vašej otvorenosti, vášho priateľstva.

Zistite, ako môžete zmeniť večnosť človeka, ktorý stojí blízko vás.

Všetko sa to začína tým, že vykročíte.


Bill Hybels je autorom bestselleru Dopraj si prepych modlitby.Úplne vypredané

Bežná cena 7,90 €

Cena Kumran.sk 3,95

Zľava - 50% (3,95 €)

» Pridať do wishlistu

Výpredaj tabuliek –50%

Táto kniha sa páčila spolu s ďalšími knihami a produktami:

Pridajte svoju recenziu
Zatvoriť
Hodnotenie:
Meno:
Text:
  Pridať recenziu
Mária Neupauerová dňa 16.02.2018
5
Kniha sa dá prečítať na jeden šup. Je pútavo a dynamicky napísaná, teším sa z nej a hovorím o nej aj iným.
Marek Balcak dňa 06.08.2015
5
[RECENZIA]

Na začiatku to bol len pútavý názov a obal knihy, ktorý ma zaujal. Podľa krátkeho popisu knihy som si nebol celkom istý, o čom presne táto knižka bude. Tak som začal čítať a úvodné strany ma zaviedli do príbehu, ktorý mi napovedal, kam sa autor bude uberať najbližších 200 strán. Dopátral som sa k hlavnej myšlienke knihy, ktorou je evanjelizácia tejto doby. Musím sa priznať, že zo začiatku som mal chuť povedať autorovi, že ak chce citovať Bibliu, nech to robí bez parafrázovania. Nevzdával som sa a šiel som ďalej a viete čo? Prišiel som na to, kedy ide o konkrétnu citáciu a kedy o vlastné prerozprávanie, niekedy viac bodlo to.

Veľmi sa mi páčil celkový štýl písania. Je jednoduchý, vecný a dosť často aj zábavný. Hoc som knihu čítaval na etapy, stále som mal chuť zobrať ju do rúk, lebo som nevedel, čo nové sa ešte dozviem. Bill, teda autor knihy, ponúka vlastné skúsenosti zo života a práve ich používa ako príklady. Je mi to dosť blízke, keďže aj ja vysvetľujem veci cez metafory.

Pre mňa osobne je veľké plus v tom, že kniha ponúka presné riešenia, teda prostriedky ako osloviť ľudí aj v dnešnej dobe. Je ideálnym riešením pre ľudí, ktorí sa vrhajú do nových vecí, ako aj pre ľudí, ktorí ešte s obavami opúšťajú svoju zónu komfortu. A tak nie len pre nich sú na konci každej kapitoly cvičenia a otázky na zamyslenie k danej kapitole.
Veľa mi táto kniha dala. Ak by som jej mal priradiť percentá, tak plných 100 % by bolo málo.

ČO MI KNIHA DALA ?

- Dala mi najprv podnet konať a viac sa zaujímať o duchovný život iných. Stále som mal pocit, že ak sa prepracujem pred otvorené dvere srdca človeka, ktorý v tom s vierou nemá jasno, tak z neho musím urobiť nasledovníka Krista. Ak sa mi to nepodarilo, považoval som svoj boj za prehratý. No Bill mi prostredníctvom tejto knihy povedal, že ho stačí len posunúť bližšie k nule z mínusu, v ktorom momentálne je, či vyššie na plusovej stupnici.

- Prišiel som na to, kedy nastal môj život pred Kristom a kedy po ňom. Trvalo mi to tak týždeň, no už viem, aký je môj príbeh, ktorý budem rozprávať ľuďom.

- Bill mi dal nádej, vieru a dôvody pracovať na sebe aj v zložkách evanjelizácie. Doposiaľ som bral evanjelizáciu len ako nástroj pre kňazov. Zistil som však, že je pre každého z nás a jej potreba je v dnešnom svete rovnako veľká, ako bola za čias, kedy Ježiš chodil po zemi.
Jana Andelova dňa 21.04.2015
4
Kniha popisuje túžbu kresťanského pastora po poznaní Boha a spáse všetkých ľudí.

Jeho spôsob evanjelizácie, ako odporúča aj v tejto knihe, je priblížiť sa k ľuďom - veriacim či neveriacim s priateľstvom a láskavosťou, záujmom o človeka a jeho osud, názory, problémy a tak otvárať jeho srdce pre prijatie Boha a vieru v neho.

Text je priebežne dopĺňaný príbehmi a zážitkami autora a na konci každej kapitoly podnety pre zamyslenie. Autor vidí v každom človeku nádej na stretnutie s Bohom prostredníctvom odvážnej evanjelizácie veriaceho kresťana. Stačí iba s láskou a pochopením, nádejou na riadenie Ducha Svätého vykročiť v ústrety druhému človeku.
Karolína Kováčová dňa 16.02.2015
5
"Desaťtisíc krokov. Zhruba takú vzdialenosť prekonáte každý deň od východu slnka po jeho západ. Každý deň. Za život je to spolu asi 185 000 kilometrov- alebo viac než štvornásobok obvodu našej veľkej modrej planéty. Vezmite do úvahy tento fakt a položte si otázku : Využívam svoje kroky múdro?"
Bill Hybels opisuje jednoduché kroky ako ukázať ľuďom cestu k viere, avšak nie spôsobom, s ktorým sa pravdepodobne väčšina z nás stretla. Jej princíp je založený na ľudskosti. Počúvaní ľudí, budovaní priateľstiev a odvahe vykročiť. Pretože : "Čo ak stačí len prejsť na druhý koniec miestnosti a presmerujete tým človeka k úplne inému večnému životu?" Kniha začína autorovou skúsenosťou počas jazdy taxíkom, kedy zažije, že niekedy stačí byť otvorení voči druhému človeku a vedeniu Ducha Svätého a z obyčajného stretnutia sa stane moment, ktorý druhému môže zmeniť život, poprípade ho presmerovať iným smerom. Autor postupne predstavuje rôzne formy ohlasovania Krista, poukazuje na ich pozitíva, negatíva, no najmä vyzdvihuje fakt, že základom každej evanjelizácie je ľudskosť a vnútorná odpoveď na otázku, či mi naozaj záleží na tom, či druhá osoba strávi večnosť spolu so mnou, alebo nie. Zdôrazňuje, že skoro nikdy nepripravuje pôdu, nesadí a následne zberá úrodu jeden človek. Je to proces, ktorého počiatkom sú väčšinou jednoduché, nenápadné činy, avšak robené s láskou a túžbou priblížiť druhému milujúceho Boha.
Bill Hybels predstavuje zaujímavý 3-D projekt. Evanjelizáciu v troch dimenziách: 1. Rozvíjajte priateľstvá.
2. Spoznávajte príbehy druhých.
3. Podnikajte ďalšie kroky a riaďte sa Duchom Svätým.
Ďalej sa zaoberá praktickými vecami a problémami, ktoré môžu pri evanjelizácií nastať, ako povedať svedectvo a neodradiť pri tom poslucháča alebo ako budovať seba, aby sme mohli rozdávať posolstvo evanjelia ďalej. Každá kapitola zahŕňa otázky na zamyslenie, porozumenie obsahu samotnej kapitoly, alebo fáze viery, v ktorej sa nachádzame. Celá kniha je popretkávaná silnými príbehmi, autorovými,ale aj inými príbehmi zo život, ktoré dopĺňajú a pomáhajú lepšie pochopiť text.
Stačí vykročiť ma osobne zaujala najmä kvôli až zarážajúcej jednoduchosti, akou je písaná. V žiadnom prípade nie je určená výlučne pre veriacich, ktorý majú v sebe túžbu ohlasovať Krista, ale odporúčam ju všetkým, ktorí sa chcú naučiť pristupovať k druhým s láskou a porozumením, namiesto odsudzovania a pohŕdania. Kniha v každom prípade pomáha uvedomiť si, ako veľmi dokážu jednoduché činy a prejavy lásky, porozumenia, alebo spolupatričnosti ovplyvniť život človeka.
Matej Hudáček dňa 26.01.2015
4
Hneď zozačiatku chytí. Povzbudí, posmelí. Kniha plná praktických (!) rád a návrhov, ako sa dať do reči s cudzím človekom a priviesť ho k Bohu. A na každom kroku svedectvá, povzbudenia a dôkazy toho, že sa to dá. A že to prináša ovocie. Hybels píše známym humorným tónom dôležité skutočnosti a priznám sa - napriek tomu, že sa mi rozsah zdal natiahnutý - mám pocit, že každá stránka je využitá. Kniha neponúka recept na zorganizovanie veľkých evanjelizačných podujatí. Skôr napomáha chuti jednotlivca podeliť sa o svoju skúsenosť, pokojne s okolostojacou osobou. Veľmi vhodné pre všetkých, ktorí nevedia, ako začať a čo vlastne vravieť a robiť.
Strana: 12