Dopraj si prepych modlitby Zobraziť plnú veľkosť

Podrobnosti:

Dopraj si prepych modlitby

Bill Hybels · Vydavateľstvo: Kumran.sk

Život je príliš rýchly, aby si sa nemodlil

"Pred dvadsiatimi rokmi sa môj život ocitol v zlomovom bode. Už viac ako desať rokov som bol kresťanom, komunita Willov Creek rástla ako z vody a budúcnosť vyzerala v mnohých aspektoch žiarivo – priam oslnivo. No napriek prekvitajúcemu životu okolo môj modlitebný život ledva lapal po dychu. Vedel som, aká je modlitba dôležitá. Vedel som, ako sa modliť. Dokonca som sa modliť i chcel. Napriek tomu som sa nemodlil, aspoň nie tak často a intenzívne, ako by som mal."

Táto kniha v zahraničí ani po dvadsiatich rokoch neschádza z pultov predajní. Možno aj preto, lebo hovorí o modlitbe v kontexte fenoménu, ktorý za posledných 20 rokov nemizne, skôr naopak rastie – je ním rýchlosť života, ktorý žijeme. Asi každý z nás už vyslovil vetu: „Nestíham sa modliť, nemám čas.“ V tempe, ktorým žijeme, sa čas na modlitbu stáva skôr prepychom ako samozrejmosťou.

Autor sa však k tomu postavil presne naopak – život je príliš rýchly, aby sme si mohli dovoliť zanedbávať modlitbu, pretože práve cez modlitbu budujeme svoj vzťah s Bohom, ktorý jediný môže vniesť rovnováhu a pokoj aj do života plného stresu. A preto nás vyzýva, aby sme si dopriali tento prepych – nájsť si pravidelný čas na stretnutie s Bohom, „nie zvyšný, hocijaký čas, ale hodnotný čas. Čas určený na kontempláciu, meditáciu a premýšľanie. Voľný a nerušený čas.“

"Táto kniha, keď som ju prvýkrát čítal, mi vtedy ako otcovi dvoch malých detí, ktoré vypĺňali akýkoľvek voľný čas, pomohla urobiť konkrétne rozhodnutie, o ktorom som tušil, že by som ho mal urobiť, ale nemal som dovtedy dosť odvahy. Rozhodol som sa prestaviť si budík o polhodinu skôr, aby som takto našiel takýto hodnotný čas pre Boha, kým dovtedy som hľadal chvíľky zvyšného času cez deň a večer. Nie vždy sa mi to darí - ráno vstať a byť pripravený na rozhovor s Bohom - bol to však impulz vydať sa na cestu hlbšieho vzťahu s Bohom aj napriek zmeneným životným okolnostiam a rýchlejšiemu životnému tempu." (Martin z tímu Kumran.sk)

Brožovaná, formát 210x135mm, počet strán 176, matne laminovaná obálkaÚplne vypredané

Bežná cena 6,49 €

Cena Kumran.sk 5,71

Zľava - 12% (0,78 €)

» Pridať do wishlistu

Druhý ročník literárnej súťaže

Táto kniha sa páčila spolu s ďalšími knihami a produktami:

Pridajte svoju recenziu
Zatvoriť
Hodnotenie:
Meno:
Text:
  Pridať recenziu
Ivan Gábor dňa 04.08.2010
2
Mňe sa moc nepačila táto kniha...autor má moc presladený štýl písania a miestami ma až nudila...
Ľudmila Capková dňa 24.05.2010
5
Tak toto je úplna bomba, prvý krát som ju prečítala skoro na jeden nádych a samozrejme sa vrátim k nej ešte nespočetne krát, pretože vždy tam nájdem odpovede na moje otázky, dôkazom o tom aká je skvelá je, že už som ich objednala 7 ks pre mojích priateľov
Jana Beľová dňa 06.05.2010
5
Odporúčam prečítať. Je to kniha, ktorá toho, kto sa nemodlí, povzbudzuje k tomu, aby začal, a toho kto sa modlí, povzbudzuje k väčšej dôvere v modlitbe.
Myšlienky, ktoré ma najviac povzbudili:
Je úžasné, aké veci sa dejú, keď sa človek začne modliť.
Pri modlitbe nemáme pozerať na vlastné sily a schopnosti, ale na Božiu veľkosť a moc. On môže zmeniť aj veci, ktoré sa nám zdajú naším ľudským pohľadom neprekonateľné.
Mária Matuševská dňa 05.03.2010
5
Výborná kniha, ktorá poskytuje veľa praktických rád a užitočných návodov k tomu, aby naša modlitba bola tým, čím má byť. Navyše je napísaná pútavým spôsobom, obsahuje veľa príkladov a autorových konkrétnych zážitkov a skúseností. Je najmä autentická, nie teoretická, preto sa jej dá uveriť, ale to už vyžaduje osobné rozhodnutie každého čitateľa...
Jana Hoffmannová dňa 23.02.2010
5
Práve som ju dočítala a naozaj ju odporúčam každému, kto má problém s modlitbou. Dlho som sa nemodlila a dá sa povedať, že som nemala čas. Po prečítaní tejto knihy sa to snažím zmeniť. Bohu sa oplatí darovať čas.
Úžasná kniha, veľmi inšpirujúca.
Strana: 12