DVD - Sedem zhavranelých bratov Zobraziť plnú veľkosť

Podrobnosti:

Jazyk:
slovenský
Rok vydania:
2016

DVD - Sedem zhavranelých bratov

· Vydavateľstvo: Magic Box a.s.

Film s vynikajúcim hereckým obsadením Miro Noga, Jana Oľhová, Kristína Svarinská, s titulnou piesňou Mariky Gombitovej, v slovenskom znení s rozprávkovými textami majstra pera Ľubomíra Feldeka, nakrúcaný vo Vysokých Tatrách, Zuberci a Terchovej, prináša divákom rozprávku na motívyPavla Dobšinského.

Bolo raz jedno kráľovstvo, o ktorom by sa dalo rozprávať. A tiež kráľovská rodina, o ktorej by sa dalo všeličo povedať. Samozrejme tu bola čarodejnica, ktorá bývala v lese a tá len bola zaujímavá. Tiež tu bola dedina a v nej veľa ďalších ľudí a osudov. Tých príbehov by mohlo byť tisíc, ale náš príbeh je o slovách, ktoré môžu byť silnejšie než meč, jedovatejšie než hadie pohryznutie, ale tiež cennejšie než zlato a drahokamy. Je o slovách, ktoré je potrebné vysloviť opatrne, ako pekár kladie nakysnuté bochníky do pece...

A práve sem, uprostred mnohých zamotaných príbehov a do vône čerstvo upečených buchiet sa jedného dňa narodila Bohdanka, ktorej vyrieknutá kliatba zakliala jej sedem urastených bratov na havranov. Odvážna dievčina sa rozhodne, že svojich bratov zachráni. Môže to však urobiť len ona sama, podľa rád starej bylinkárky. Natrhať žihľavu, urobiť z nej priadzu a ušiť sedem košieľ pre jej sedem zhavranelých bratov. Kým však kliatbu zlomí, postretne mnohých, ktorí jej budú stáť v ceste a mnohých ktorí ju budú na ceste k vyslobodeniu bratov sprevádzať.

DVD ako jediné na Slovensku obsahuje stopu s audiokomentárom pre nevidiach, ktorý nahovorila pani Magda Vašáryová a titulky pre nepočujúcich. Je to prvýkrát, ked sa tieto dve veci podarilo spojiť na jednom nosiči a sprístupniť tak film širokej verejnosti.

Kategória: fantasy / rozprávka / Pre rodinu

Réžia: A. Nellis
Hrajú: Z. Brydžovská, M. Geišberg, S. Remundová, K. Svarinská, C. Kassai, M. Issová, L. Příkazký, V. Neužil
Dĺžka: 97 Minút
Zvuk: slovenský 2.0, slovenský 5.1
Obraz: 16:9
 

Úplne vypredané

Bežná cena 6,70 €

Cena Kumran.sk 6,23

Zľava - 7% (0,47 €)

» Pridať do wishlistu

Láska hodná dávania – Max Lucado

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si tiež kúpili:

Pridajte svoju recenziu
Zatvoriť
Hodnotenie:
Meno:
Text:
  Pridať recenziu