Bože, buď milostivý

Bože, buď   milostivý Zobraziť plnú veľkosť

Podrobnosti:

Viete, že všetky sviatosti Cirkvi majú svoj pôvod v starozákonných sviatostiach? Že zmierenie podľa Starej zmluvy bolo ťažkým a aj fyzicky náročným úkonom? Predstavte si, že musíte do chrámu priviesť býka, vlastnoručne ho zabiť, odrať z kože, rozštvrtiť, kusy mäsa podávať kňazovi, aby ich spálil; a pritom všetko spievate kajúcne žalmy!
Pri takejto predstave musíme uznať, že spoveď v Katolíckej cirkvi je relatívne jednoduchý úkon. No ak ju berieme vážne, tak tiež je nesmierne náročný – vyžaduje si totiž zmenu myslenia, skutky kajúcnosti, náhradu škody...
Scott Hahn si ako chlapec krátil nedeľné popoludnia krádežami v nákupných centrách. Keď ho raz prichytili, podarilo sa mu oklamať všetkých. Všetkých okrem otca. A Scott prvý raz v živote prežil, čo to znamená niekomu zlomiť srdce.
Boh pozná naše hriechy a nepotrebuje naše priznanie. Potrebujeme ho my – aby sme sa naučili správne pozerať na svoj život, aby sme nenarušovali krehkú rovnováhu príčiny a následku klamstvom, zahmlievaním, prikrášľovaním.
Keby nám Boh nedal sviatosť zmierenia, museli by sme ju vynájsť.

Brož., 160 str.
Rok vydania: 2006

Úplne vypredané

Bežná cena 4,40 €

Cena Kumran.sk 4,00 €

Zľava - 9% (0,40 €)

» Pridať do wishlistu

Táto kniha sa páčila spolu s ďalšími knihami a produktami:

Pridajte svoju recenziu
Zatvoriť
Hodnotenie:
Meno:
Text:
  Pridať recenziu
Tomáš Páleník dňa 05.03.2008
4
Štýl, akým píše Scott Hahn, je prístupný a pútavý štýl pre väčšinu čitateľov. V tejto knihe sa autor podrobnejšie zameral na problematiku ohľadom hriechu, pokánia, sviatosti sv. spovede. V prílohe uvádza obrad zmierenia kajúcnika a spovedné zrkadlo aj s modlitbami pred a po spovedi. Kniha ma obohatila viacerými novými vedomosťami, pomohla pripomenúť „staré“ pravdy.
Ľubica Holosová dňa 24.02.2008
5
Autor opisuje svoje osobné prežívanie zážitku milosti sviatosti pokánia. Vysvetlenie okolností zmierenia v Starom Zákone nám môže pomôcť chápať, o čo vlastne ide. Možno sa mnohokrát sviatosť zmierenia berie ako povinnosť, ktorú si treba splniť. Zabúdame na to, že ide o nesmierne veľký dar. Siahla som po tejto knihe práve v období pôstu a neľutujem. Pomohla mi lepšie pochopiť hriech, zamyslieť sa nad sebou a lepšie sa pripravovať na sviatky Veľkej noci.
Strana: 1