nePLÁNOVANÉ Zobraziť plnú veľkosť

Podrobnosti:

nePLÁNOVANÉ

Abby Johnsonová · Vydavateľstvo: Kumran.sk

Pravdivý a dramatický príbeh bývalej riaditeľky kliniky spoločnosti Plánované rodičovstvo. Ohromujúca a odhaľujúca cesta, ktorá prekračuje hranicu života.

Už ako študentka psychológie sa autorka rozhodla, že bude pomáhať ženám. V maximálnej miere si túto túžbu naplnila ako riaditeľka kliniky spoločnosti Plánované rodičovstvo.  Po ôsmich rokoch pôsobenia na klinike prvýkrát asistovala pri umelom potrate pomocou ultrazvuku a v tom istom čase ju nadriadení žiadali o zvýšenie počtu vykonávaných potratov, aby sa zvýšili tržby kliniky. Radikálne si uvedomila tragickosť situácie a Božie riadenie vo svojom živote. Ihneď podala výpoveď a pripojila sa k táboru svojich dovtedajších najväčších odporcov, ktorí sa každodenne modlili za plotom kliniky... Skutočný príbeh o sile modlitieb a obrátení. „To, čo som roky ľuďom hovorila, čomu som verila, čo som učila a obhajovala, je lož. Čo ak by som bola poznala pravdu, čo ak by som ju bola všetkým tým ženám povedala?“

nePlánované nám pripomína, že milosť nás nachádza na tých najnepravdepodobnejších miestach a že sa všetci môžeme načiahnuť v láske k tým druhým, ktorí stoja na opačnej strane.

Ľudia berú do ruky rozličné knihy a časopisy. Nie všetky ich však oslovia alebo im pomôžu k lepšiemu chápaniu života. Ak však ide o hranicu života a smrti, a to zvlášť v prípade počatého života, treba byť veľmi obozretný. Preto vrele odporúčam knihu nePLANOVANÉ pre hlbší pohľad na počatý život, ktorý nám môže pomôcť k lepšiemu pochopeniu hodnoty života a jeho ochrany už pred narodením.

– J. E. Mons. Milan Chautur, predseda Rady pre rodinu KBS


Kniha Abby Johnsonovej prišla na Slovensko v poslednej chvíli. Každý, kto ju prečíta (a prečíta ju jedným dychom), pochopí, o čo ide, a začne sa zamýšľať nad dobou ťažkého masívneho globálneho ataku civilizácie smrti. Obdivujem jej odvahu spojenú s múdrosťou, s akou podáva skutočný príbeh, v ktorom sa nachádzame aj my na malom Slovensku! Na tomto príbehu vidno, ako pri nerešpektovaní prirodzeného poriadku nastupuje liberalizmus, ktorý vyhovuje záujmom úzkej skupiny na úkor ostatných.

– RNDr. Ing. Marcela Dobešová, predsedníčka Fóra života, www.forumzivota.sk


Knihu som čítala neskoro do noci, hoci zvyčajne ma pri čítaní večer po niekoľkých stranách premôže únava a spánok. Vyžaruje z nej úžasná vďačnosť Bohu a ľuďom, ktorí rôznym spôsobom kráčali s Abby na jej ceste za poznaním a prijatím pravdy o skutočnej pomoci ženám, ktoré prekvapilo nečakané tehotenstvo. Je to kniha o sile vytrvalej modlitby, o bezpodmienečnej láske rodičov k svojej dcére, o láske manžela k svojej manželke. Kniha o tom, ako Boh vytrvalo klope na srdce človeka, ktorý úprimne hľadá pravdu, i o tom, ako prijatie pravdy prinesie srdcu radosť a pokoj. Úžasné svedectvo, vďaka.

– Simona a Jozef Predáčovci, Liga pár páru, www.lpp.sk


Podmanivo úprimný príbeh! Nie je to argumentácia, nie je to žiadna ideológia, len fakty z prvej ruky a zároveň úprimné a čestné vyjadrenia.

– Peter Kreeft, spisovateľ a autor kníh Tri filozofie života a Návrat k čnosti


Formát: B5 (235x155mm), počet strán: 242
Lepená väzba, lakovaná obálka, parciálny lakÚplne vypredané

Bežná cena 3,00 €

Cena Kumran.sk 1,50

Zľava - 50% (1,50 €)

» Pridať do wishlistu

Voľba a rozlišovanie Božej vôle

Táto kniha sa páčila spolu s ďalšími knihami a produktami:

Pridajte svoju recenziu
Zatvoriť
Hodnotenie:
Meno:
Text:
  Pridať recenziu
Slávka B dňa 23.03.2016
5
Odporúčam...silný príbeh,kde silou vytrvalej modlitby...8 rokov....Boh zmení správanie,uvažovanie a celý život riaditeľky Abby.
Juliána Šafárikova dňa 02.09.2015
4
Príbeh ženy, ktorá bola najprv riaditeľkou spoločnosti Plánované rodičovstvo. Boh však konal v jej vnútri vďaka modlitbám mnohých ľudí a ona pochopila, že je na nesprávnej strane plota. Príbeh, ktorý ukazuje, ako dokážu ľudia na zlej strane zmanipulovať naivných ľudí a získať ich pre zdanlivo dobrú činnosť a pomoc druhým. A o sile modlitby.... nakoniec sa všetko dobre skončilo, chválabohu :-) Odporúčam prečítať, je to skutočný príbeh, veľmi dobre sa táto kniha číta, napriek tomu, že je riadne hrubá :-)
Peter Vičan dňa 17.12.2014
5
Táto kniha ma veľmi upútala svojou bezprostrednou otvorenosťou a pravdivým hodnotením situácie hlavnej hrdinky. Ako aj neochvejnou vytrvalosťou v hľadaní svojho životného poslania a možných omylov, ktorých sa človek môže pri tomto hľadaní dopustiť. Vidíme úžasný prerod a dozrievanie dievčaťa v ženu, ktorá videla svoje poslanie v pomoci ženám pri nechcených tehotenstvách. A tak z riaditeľky kliniky vykonávajúcej potraty sa stáva zástanca brániaci ľudský život. Avšak tá premena neprebehla zo dňa na deň. Trvalo to roky za úžasnej modlitbovej podpory rodiny ako aj ľudí brániacich ľudský život od počatia... treba prečítať..
Mária Drabová dňa 31.07.2014
5
Táto kniha vzbudzuje úžas nad tým, ako Boh koná. Ako môže zmeniť pohľad človeka na tú istú vec - ako rozsvieti v jednom okamihu svetielko a človek pochopí. Len si lámem hlavu, prečo to nerozsvieti v každej hlave. Asi je to milosť... a.... asi treba o ňu prosiť, pre všetkých.
Simone Sipriano dňa 25.10.2013
4
V prvom rade by som chcela povedať, že nePLÁNOVANÉ je kniha o potratoch a dvoch skupinách ľudí. Pro-life a pro-choice. Tieto dva pojmy boli pre mňa až donedávna úplne neznáme. Síce som si uvedomovala, že niektorí ľudia potraty podporujú a iní zasa odsudzujú, ale o takýchto skupinách som nemala prehľad. Čiže už pravdepodobne viete, že pro-life je skupina hlásajúca práva na život od počatia a pro-choice je skupina podporujúca právo ženy na voľbu, či si chce dieťa nechať.

Abby bola na začiatku príbehu obyčajná študenta túžiaca po možnosti pomáhať. Našla sa v práci, pri ktorej pomáhala ženám v kríze a dlho jej trvalo, než si uvedomila, že potratmi nikomu nepomáha. Jej rozprávanie bolo dynamické, úprimné a neprikrášlené. Celý príbeh je podaný naozaj dobre. Páčilo sa mi, ako dokázala čitateľovi vysvetliť svoje konanie a (aj keď som s ním veľmi nesúhlasila), názory. Opisy kliniky a ľudí v nej boli živé - mala som pocit, že to miesto dobre poznám - no pritom nenudili.

Prvá polovica knihy je o Abbyinom kariérnom postupe, ktorý jej mal priniesť šťastie a spokojnosť. Až sa raz zúčastnila potratu ultrazvukom. V tejto časti som nevedela, čo si mám myslieť. (S interrupciou nesúhlasím, teda ak ide o vážne zdravotné problémy je to iné, ale ak tam ide žena len preto, že je ešte mladá a decko jej "pobabre" život, tak to je už iná káva.) Opis toho, čo sa tam dialo bol hrozný, nehovoriac o potratoch v neskorom štádiu tehotenstva. Neviem si predstaviť, že by som sa niečoho takého mala zúčastňovať.

To je bod, keď sa Abbyin život od základu zmení a začína sa druhá, lepšia, časť. Príjemne ma prekvapili odkazy na stránky, kde môžeme nájsť výroky a rozhovory s Abby, lebo jej obrátenie spôsobilo vo svete pro-life a pro-choice hotovú senzáciu. Pretože Abby nie je len tak niekto, kto jednoducho zmenil názor. Abby je riaditeľka jednej z najznámejších potratových kliník.Obe spomínané strany sú pomerne mladé, pro-life skupina mladšia než pro-choice, no napriek tomu dokázali urobiť naozaj veľa. Bolo veľmi zaujímavé čítať o vzniku a prvých krokoch týchto, dnes už rozšírených, organizácií.

Neuveriteľne boli vykreslení aj ľudia. veľmi reálne a znovu sa raz potvrdilo, že niekedy nás paraoxne podržia práve tí, od ktorých by sme to najmenej čakali namiesto ľudí ku ktorým máme dôveru.

Vytknúť môžem len jedinú chybičku krásy - zo začiatku sa dej rozbiehal pomalšie a veľa vecí sa opakovalo. Niekoľkokrát bolo povedané to isté (nie) tými istými slovami. Inak to bolo skvelé čítanie. Úplne najviac ma na knihe zaujala úprimnosť a jednoduchosť. Abby sa nesnaží ohýbať realitu ani nasilu presviedčať ľudí. Je úprimná a podáva nám svoj pohľad na vec. Takmer ani nemôžem uveriť, že sa to skutočne stalo. Miestami to neznie ako reálny príbeh, o to viac si cením posolstvo knihy nePLÁNOVANÉ.
Strana: 123