Tisíc darov Zobraziť plnú veľkosť

Podrobnosti:

Väzba:
mäkká
Jazyk:
slovenský
Rok vydania:
2012
Počet strán:
208
Formát:
A5

Tisíc darov

Ann Voskampová · Vydavateľstvo: Kumran.sk

UVEDOMME SI TISÍC POŽEHNANÍ

"Dýcham zhlboka ako pútnik, čo sa konečne vrátil domov. To je odjakživa cieľ najplnšieho života – radosť. A môj život presne pozná, aké prchavé môže byť to slovo na päť písmen, radosť. Myslím znova na noc plnú nočných môr, to tápanie rukami vo vzduchu, zúfalú túžbu získať viac. Viac čoho? A toto bolo ono, cítila som, ako bytostne reagujem na jediné slovo. Túžila som mať viac života, viac svätej radosti...

Čítam ďalej. Je to kľúč k najdôležitejšej otázke? Hlbokú radosť chara možno nájsť len pri stole euCHARisteo – pri stole vďakyvzdania. Dlho sedím a prekvapene uvažujem... je to také jednoduché?"

Ann Voskampová nás pozýva do svojich vlastných okamihov milosti a jemne nás učí, ako biblicky oplakať stratu a zmeniť bolesť na poéziu; zámerne prijať životný štýl radikálnej vďaky, spomaliť a zachytiť Boha v danom okamihu.

Táto kniha nie je len na čítanie. Tisíc darov treba prijať ako dynamickú interaktívnu výzvu, aby sme sa stali účastnými na pravdách, ktoré nám odhalia hĺbku Božej radosti a navždy zmenia náš život.

„Spomedzi autorov, ktorých diela som v živote prečítala, patrí Ann Voskampová bezpochyby medzi najtalentovanejších. Ak chcete knihu, ktorá je výzvou a láskyplne sa s vami pohráva, toto je tá pravá. Po prečítaní ju len tak neodložíte. Je pokladom, ku ktorému sa budete vracať aj v nasledujúcich rokoch.“ – LYSA TERKEURSTOVÁ, predsedníčka organizácie Proverbs 31 Ministries a autorka bestselleru New York Times Made to Crave

ANN VOSKAMPOVÁ je autorkou zamyslení pre DaySpring a prispievajúcou redaktorkou online časopisu The High Calling. Ako globálna zástankyňa chudobných spolupracuje s humanitárnou organizáciou Compassion International. Študovala psychológiu vzdelávania a detskú
psychológiu na York University a University of Waterloo. Ona i jej manžel žijú na kanadskom vidieku v juhozápadnom Ontáriu, kde s vďačnosťou vychovávajú šesť detí a starajú sa o svoju farmu.  Na stránke www.aholyexperience.com denne píše o každodenných zázrakoch.

 

 Úplne vypredané

Bežná cena 7,50 €

Cena Kumran.sk 6,60

Zľava - 12% (0,90 €)

» Pridať do wishlistu

Voľba a rozlišovanie Božej vôle

Táto kniha sa páčila spolu s ďalšími knihami a produktami:

Pridajte svoju recenziu
Zatvoriť
Hodnotenie:
Meno:
Text:
  Pridať recenziu
Mirka dňa 02.12.2017
5
Kniha ma zasiahla v pravom čase. Čitala som ju dlho,jednoducho som si ju vychutnávala po dúškoch ako pomalú kávu. Povzbudila ma vidieť viac zázrakov a viac milostí, darov.
Anna a jej písané slová sa mi stali podporou v tom čím treba ísť a rásť.
Mária H dňa 20.04.2017
5
dostala som ako dar.. aj zato Ďakujem.. aj za poznanie ako veľmi dôležitá je vďačnosť.. ! .. veľmi dôležité vedieť Ďakovať..
Slávka B dňa 23.01.2017
5
Knižka nás "nakopne"ďakovať za každý prežitý okamih.Vďačnosť je začiatkom dôvery - skutočnej viery.Pane ďakujem ti za celý tím Kumran.Ďakujem za slniečko.
Viera G dňa 12.12.2016
5
Jediné slovo: úžasná
Otília Ferenčíková dňa 02.09.2013
5
Vyše roka sa snažím spomaľovať tempo svojho života.

Hľadala som mnohé postupy, ale neboli účinné.

Jediný, ktorý doposiaľ zafungoval je spôsob, ktorý som vyčítala z múdrej knihy múdrej ženy Anny Voskampovej. Jej skúsenosť so spomaľovaním toho jej života zafungovala u mňa na 100 %.

Knižku Tisíc darov mám vkabele už vyše roka.

Záložku mám na strane 60.

Nie preto, že som ďalej nečítala a zasekla som sa.... práve naopak.

Prečítala som si knižku už niekoľko krát a stále do nej zaborím zrak.... ak kráčam po dlhej ulici , ak stojím v rade na pošte.... v čakárni u lekára....

Záložku mám umiestnenú na strane 60 zámerne, je tam totiž veta, ktorá to celé má na svedomí. V deviatom riadku od stredu mám podčiarknuté slová ku ktorým sa veľmi rada často vraciam.

Tých viet mám popodčiarkovaných oveľa viac.... napríkladsa ma dotkli slová o amatérsky prežívanom živote, alebo o tom ako nám náhlenie ubližuje a vyprázdňuje dušu.... Tým že za niečím letíme nezískavame čas, naopak strácame ho!!!!

Ako teda získavať čas?

Možno som sa niečo naučila.

Mamke ktorá po rozvode hľadala na inzerát opatrovateľku k deťom malým som napísala, aby sa ona sama venovala deťom a radšej hľadala pomocnicu v domácnosti ktorá sa postará o chod ich domácnosti a poriadok vecí, ale aby si nenechávala kradnúť chvíle , ktoré môže prežiť so svojimi deťmi ona sama.... aby sa ich rodina neochudobnila o to najcennejšie o ich vzťahy.

Možno snaha ppreskočiť, nahradiť.... nie je tá najlepšia... možno je lepšie vychutnať, spomaliť, uvedomiť si, užiť si zažiť sa naplno.... zastaviť, spomaliť. vnímať.....Možno som potrebovala naozaj uživotniť isté postupy, aby som mohla s odstupom písať.....

Snažím sa často nájsť zopár samozrejmých všedností na ktoré sme si zvykli a urobiť z nich výnimočnú vec práve tým, že si ich naplno uvedomím...

To ma naučila Anna Voskampová.

Spomalenie života nepríde ku mne zvonku. To sa dá dosiahnuť zatiahnutím na hlbinu zvnútra.

Nie behom dobehnem viac, ale zastavením získam čas.

Dospelý človek je hnaný za výkonom, a zabúda diviť, sa obdivovať, študovať...skúmať, zisťovať....žasnúť,

Zbesilé tempo neumožňuje plné sústredenie.Sústredenie sa na prežívanú chvíľku prináša to, za čím letíme a nevieme to uchopiť!Vďačnosť je to, čo spomaľuje svet.

Dokážem si vôbec uvedomiť, aká som vďačná za to, čo sa učím nanovo vnímať...že sa učím nanovo vnímať?

Napriek tomu, že som v tom až po uši už vyše roka, akoby som bola denno denne na začiatku.... Znovu sa ma snaží svet kamsi vliecť a ja znovu musím zaradzovať spiatočku, aby som si uvedomila, videla, a vychutnávala to, čo je najdôležitejšie.

Ak aj vy skúsite hľadať vašich 1000 darov, a rozdelíte si to na tri dary denne, o rok sa stretneme a poviete my, že nie 1000 ale omnoho viac darov sa vám podarilo nájsť, za ktoré ste deň čo deň dokázali povedať tiché ďakujem. A práve to uvedomovanie si pôsobilo ako retardér na ceste vášho života a dokázalo ho spomaliť na vám vyhovujúcu rýchlosť.

Potom uvidíte , že máte nielen viac času, ale zistíte, že sa vám rozšírilo i vaše srdce a pojme do seba oveľa viac než pred tým.

Takéto srdcové problémy za to stoja.

:)
Strana: 123