Odlúčení Zobraziť plnú veľkosť

Podrobnosti:

Väzba:
mäkká
Jazyk:
slovenský
Rok vydania:
2016
Počet strán:
416
Formát:
A5

Odlúčení

Lynn Austinová · Vydavateľstvo: Kumran.sk

Keď vojna rozdeľuje, má viera moc zrodiť nádej a dokáže láska spájať?

Na začiatku sa Penny Goodrichová zaľúbila do Eddieho Shaffera, a keď sa naskytla šanca, využila ju, aby sa mohla stať súčasťou jeho života. Začalo sa to nádejou, že aj on bude milovať ju a možno ju raz požiada o ruku. Ale toto semienko nádeje nekontrolovateľne prerástlo do prekvapivého a zamotaného príbehu, odhalilo tajomstvá a úplne zmenilo jej život.

Ocenená autorka Lynn Austinová zručne a citlivo opisuje dlhé obdobie čakania na blízkych, ktorí sú na fronte... a tiež neočakávané zázraky, ktoré zjavujú prítomnosť a lásku Boha dokonca aj vtedy, keď mlčí.

„Dej príbehu sa odohráva striedavo v židovskej časti Brooklynu a v maďarskej Budapešti práve v čase, keď sa svet zmieta uprostred hrôz druhej svetovej vojny. Pred našimi očami sa postupne rozplietajú príbehy troch rodín, ktorých osudy zviedla dokopy práve tragédia a bolesť.“ Viac v recenzii na cestaplus.sk, kliknite tu.

„Príbeh priateľstva a lásky z druhej svetovej vojny so silným ekumenickým posolstvom na základe kresťansko–židovských vzťahov.“ Prečítajte si celú recenziu knihy Odlúčení od Veroniky Maťovčíkovej na jej blogu – kliknite tu.

Úplne vypredané

Bežná cena 9,90 €

Cena Kumran.sk 4,95

Zľava - 50% (4,95 €)

» Pridať do wishlistu

 • Dosť bolo dokonalých mám

  5,94 €

  6,60 €

  -10%

  Pridať
 • Pri stole v Betánii

  3,53 €

  3,72 €

  -5%

  Pridať

Spolu iba za

4,95 €

Pripravujeme na rok 2019

Táto kniha sa páčila spolu s ďalšími knihami a produktami:

Pridajte svoju recenziu
Zatvoriť
Hodnotenie:
Meno:
Text:
  Pridať recenziu
Miroslava K dňa 06.12.2018
4
Lynn na veľký talent vtiahnuť čitateľov do príbehu od prvej strany. A táto kniha nie je výnimkou. Myslím, že sa vám bude páčiť. Je tam napätie aj láska, ale tiež priateľstvo, tajomstvá a viera.
Janka S dňa 20.10.2018
4
Kniha sa naozaj veľmi dobre čítala. Príbeh bol trocha predvídateľný, aspoň čo sa týka vzťahu hlavnej hrdinky s Eddiem. Ale určite ju odporúčam. Postavy boli výborné opísané. Pri každej som dúfala, že nakoniec dostane po čom túži. Páčil sa mi hlavne opis židovského spôsobu života. Veľmi zaujímavé boli pasáže, kde sa opisoval život rodín počas druhej svetovej vojny, ktoré neboli priamo v centre diania.
Veronika dňa 13.08.2018
5
krasny pribeh, odporucam
Katarína K dňa 19.04.2017
5
Kniha, od ktorej som sa nevedela odtrhnúť. Veľmi silný príbeh, odohrávajúci sa počas 2. svetovej vojny, nádherne vykreslené postavy, vzťahy. Autorka používa veľa priamej reči, citlivo odpovedá na veľmi ťažké otázky, čo sa týka viery, Boha, utrpenia... Krásny príbeh. Jeden z najkrajších, ktoré som v poslednej dobe čítala.
Natália P dňa 18.11.2016
4
Veľmi pekný, postupne aj veľmi pútavý príbeh, vhodný rovnako pre 12- ako aj 24-ročné dievča, či starších čitateľov. Obzvlášť odporúčam ak máte radi históriu, sú tam veľmi dobre opísané udalosti II. svetovej vojny z pohľadu židovskej rodiny a amerických občanov. Pôsobenie a viera v Boha je tu veľmi jemno na pozadí ukázaná, no o to je knižka krajšia.
Strana: 123

K tomuto produktu existuje súvisiaci článok: